Studenci UKW debatowali w Katarze

W dniach 26-29 kwietnia 2015 roku studenci lingwistyki stosowanej j. angielski z j. arabskim wzięli udział w konkursie debaty w Doha w Katarze, organizowanym przez Qatar Debate Center. QDC jest członkiem Qatar Foundation, którą w 1995 roku założył jego wysokość Emir Kataru Hamad bin Khalifa Al-Thani. Celem organizacji jest zaangażowanie, rozwój oraz wspieranie standardów otwartej dyskusji i debaty wśród studentów i młodych ludzi z całego świata.

W finałach konkursu debaty w języku arabskim 3rd International Universities Arabic Debating Championship, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego reprezentowali Maciej Detlaf, Mikołaj Humański, Sylwia Kaczmarek i Katarzyna Muszyńska. Nasi studenci rywalizowali ze studentami m.in. z  Kuwejtu, Kataru, Egiptu, Sudanu, Tunezji, Maroka, Somalii,   Kazachstanu, Australii, Stanów Zjednoczonych, Francji, Chin, Korei Płd. oraz Niemiec. Koordynatorem projektu Qatar Debate na naszej uczelni jest mgr Magdalena Al-Sayadi. Ukończyła ona specjalne szkolenie w Katarze w zakresie debaty, otrzymując certyfikat Training of Trainers Workshop In Arabic.

Podczas konkursu drużyna UKW wylosowała trudnych przeciwników, w tym drużynę z Kuwejtu, Kataru, Arabii Saudyjskiej, Maroka oraz Stanów Zjednoczonych. Do ścisłego finału zakwalifikowały się drużyny z Kataru oraz Tunezji. Ostatecznie zwyciężyła drużyna z Kataru.

Konkurs debaty był prestiżowym wydarzeniem oraz niezapomnianym doświadczeniem dla naszych studentów. Następny finał zaplanowany jest na 2017 rok.