Aktualności - nauka

Cyklu wykładów profesora Piotra Kosickiego z Uniwersytetu Maryland w College Park

Wydział Historyczny UKW zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w cyklu wykładów profesora Piotra Kosickiego

„Apocalypse in History, Politics, and Science: From the Book of Revelation to Vladimir Putin”

Prelegent jest historykiem, profesorem na Uniwersytecie Maryland w College Park. Doktorat uzyskał na Uniwersytecie Princeton. Specjalizuje się w transnarodowej historii współczesnej Europy. Koncentruje się w szczególności na religii (zwłaszcza katolicyzmie), pamięci historycznej.

Profesor Kosicki jest autorem wielu publikacji naukowych opublikowanych w renomowanych wydawnictwach, w tym 9 książek autorskich i redakcyjnych, np. Catholics on the Barricades: Poland, France, and „Revolution, 1891-1956 (Yale University Press, 2018) czy Vatican II Behind the Iron Curtain (Catholic University of America Press, 2016). Publikował, między innymi, w następujących czasopismach naukowych: Contemporary European History, East European Politics and Societies, Modern Intellectual History, Slavic Review czy Vingtième Siècle. Revue d’histoire.

Profesor realizował uznane międzynarodowo projekty naukowe, otrzymał stypendia między innymi Komisji Fulbrighta, Chateaubriand, ACLS/Mellon New Faculty Fellowships
i wielokrotnie stypendia m.in. Hoover Institution.

8 wykładów (jeden wykład dziennie)

2-5 stycznia 2023 oraz 9-12 stycznia (poniedziałek-czwartek), godzina: 17.00-18.30

Platforma MS TEAMS. Kod zespołu: n5i8546 – zespół już czeka!

Studenci Wydziału Historycznego w celu wzięcia udziału w wykładach jesteście proszeni o uzupełnienie 3 dokumentów:

1. Deklaracji uczestnictwa w projekcie
  2. Formularz dla uczestnika projektu na wejście
  3. Oświadczenie uczestn. proj. zgoda na dane osobowe

i przesłanie na adres pawel.wawryszuk@gmail.com

Moduł Visiting Professor realizowany jest w ramach dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 na realizację projektu „Stawiamy na rozwój UKW”.