Aktualności
HERA Public Spaces: Culture and Integration in Europe
Do konkursu mogą być zgłaszane projekty z obszaru nauk humanistycznych obejmujące badania interdyscyplinarne, których celem jest zrozumienie relacji między przestrzenią publiczną, kulturą a zagadnieniami, takimi jak: integracja europejska, procesy migracyjne, globalizacja, cyfryzacja itp.
Do konkursu mogą przystępować konsorcja złożone z przynajmniej 4 zespołów badawczych pochodzących z co najmniej 4 krajów biorących udział w konkursie. Sieć HERA oczekuje, ze w projektach poza instytucjami badawczymi wystąpią także partnerzy pozaakademiccy, np. muzea, organizacje pozarządowe, media.
- Termin składania pre-proposals: 24 października 2017 r.
- Zaproszenie do składania full proposals: luty 2018 r.
- Czas trwania polskiej części projektu to 24 miesiące lub 36 miesięcy
Przedłużenie terminu składania wniosków w konkursach MAESTRO 9, HARMONIA 9, SONATA 13 i SONATA BIS 7
UWAGA Błąd w formularzu wniosków w systemie OSF - NCN zaleca wstrzymanie się z wysyłką wniosków w systemie OSF do czasu usunięcia błędu.
Informujemy, że z powodu przedłużających się prac nad formularzami wniosków w systemie ZSUN/OSF uchwałą Rady NCN termin zakończenia naboru wniosków w konkursach MAESTRO 9, HARMONIA 9, SONATA 13 i SONATA BIS 7 zostaje przesunięty z dnia 15 września br. na dzień 22 września br. Formularze wniosków zostaną udostępnione w systemie ZSUN/OSF 29 sierpnia br.
Wyjaśnienie dotyczące bibliografii we wnioskach do NCN - wykaz literatury powinien być podany odrębnie dla każdego z opisów
Dotacja na utrzymanie potencjału badawczego i młodych naukowców
Wnioski o przyznanie dotacji na utrzymanie potencjału badawczego oraz młodych naukowców i uczestników studiów doktoranckich na 2018 r. można składać w terminie od dnia 1 października do dnia 31 października 2017.
W związku z tym, w systemie OSF od 1 października 2017 r. będzie uruchomiona możliwość składania wniosków o przyznanie na 2018 r. dotacji na utrzymanie potencjału badawczego oraz na badania naukowe lub prace rozwojowe oraz zadania z nimi związane, służące rozwojowi młodych naukowców oraz uczestników studiów doktoranckich.
Wnioski, które nie wpłyną do Ministerstwa w terminie do 31 października 2017 r. zarówno w systemie OSF (decyduje data wysłania wniosku w systemie), jak i (część A) za pomocą jednego ze sposobów określonych w pkt 2 (decyduje data stempla pocztowego bądź data Urzędowego Poświadczenia Przedłożenia w ePUAP), pozostaną bez rozpoznania.
Konkurs BiodivERsA - Belmont Forum
Narodowe Centrum Nauki informuje, że w październiku 2017 r. zostanie ogłoszony konkurs organizowany przez konsorcjum BiodivERsa we współpracy z organizacją Belmont Forum, którego tematyka obejmuje: Scenarios of biodiversity and ecosystem services.
Nabór wniosków potrwa do grudnia 2017 r.
Więcej informacji na stronie BiodivERsA, Belmont Forum.
Konkurs DAINA
DAINA to konkurs na polsko-litewskie projekty badawcze, które będą realizowane przez zespoły polsko-litewskie we wszystkich dyscyplinach naukowych. Do konkursu będą mogli przystępować wnioskodawcy realizujący badania podstawowe.
- Ogłoszenie konkursu: 15 września 2017 r.
- Termin składania wniosków: 15 grudnia 2017 r.
- Rozstrzygnięcie konkursu: czerwiec 2018 r.
- Początek realizacji projektów: wrzesień 2018 r.
Ostateczne warunki konkursu DAINA zostaną uchwalone oraz ogłoszone we wrześniu 2017 r.
Ogłoszenie konkursu modułu „Uniwersalia” 2.1 i 2.2 w ramach NPRH
Ogłoszenie konkursu modułu „Uniwersalia” 2.1 w ramach NPRH
MINISTER NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO ogłasza konkurs na realizację projektów w Narodowym Programie Rozwoju Humanistyki:
Konkurs modułu „Uniwersalia” 2.1 Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki – 2017 r .
Konkurs modułu „Uniwersalia” 2.2 Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki – 2017 r .
Ogłoszenie konkursów MAESTRO 9, HARMONIA 9, SONATA 13 i SONATA BIS 7
Narodowe Centrum Nauki ogłasza konkursy:
- MAESTRO 9 – dla doświadczonych naukowców na projekty badawcze mające na celu realizację pionierskich badań naukowych, w tym interdyscyplinarnych, ważnych dla rozwoju nauki, wykraczających poza dotychczasowy stan wiedzy, których efektem mogą być odkrycia naukowe.
- HARMONIA 9 – na projekty badawcze realizowane w ramach współpracy międzynarodowej.
- SONATA 13 – na projekty badawcze realizowane przez osoby rozpoczynające karierę naukową posiadające stopień naukowy doktora, uzyskany w okresie od 2 do 7 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem.
- SONATA BIS 7 – na projekty badawcze mające na celu powołanie nowego zespołu naukowego, realizowane przez osoby posiadające stopień naukowy lub tytuł naukowy, które uzyskały stopień naukowy doktora w okresie od 5 do 12 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem.
Nabór wniosków będzie prowadzony w systemie elektronicznym OSF, dostępnym pod adresem https://osf.opi.org.pl.
Informujemy, że z powodu przedłużających się prac nad formularzami wniosków w systemie ZSUN/OSF uchwałą Rady NCN termin zakończenia naboru wniosków w konkursach MAESTRO 9, HARMONIA 9, SONATA 13 i SONATA BIS 7 zostaje przesunięty z dnia 15 września br. na dzień 22 września br. Formularze wniosków zostaną udostępnione w systemie ZSUN/OSF 29 sierpnia br.
Przedłużenie naboru wniosków w konkursach OPUS 13 i PRELUDIUM13
Informujemy, że w związku z trudnościami technicznymi związanymi z systemem Obsługi Strumieni Finansowania (OSF) uchwałą Rady NCN nr 53/17 i decyzją Dyrektora Narodowego Centrum Nauki termin składania wniosków w konkursach ogłoszonych 15 marca 2017 r. został przedłużony do dnia 22 czerwca br. (wnioski należy wysłać wyłącznie elektronicznie w systemie OSF do godz. 23:59).
- OPUS 13 - na projekty badawcze, w tym finansowanie zakupu lub wytworzenia aparatury naukowo-badawczej niezbędnej do realizacji tych projektów,
- PRELUDIUM 13 - na projekty badawcze realizowane przez osoby rozpoczynające karierę naukową nieposiadające stopnia naukowego doktora.
Od 31 maja 2017 w systemie OSF można wydrukować pliki PDF wniosków oraz wygenerować potwierdzenia złożenia wniosków w konkursach ogłoszonych 15 marca 2017 r.
„Dziedzictwo narodowe” I/2017 – nabór wniosków do konkursu
Do 23 czerwca trwa nabór wniosków do konkursu „Dziedzictwo narodowe” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki, w którym preferowane będą następujące obszary priorytetowe:
2.1. Polska w Europie Środkowo – Wschodniej;
2.2. Dziedzictwo starożytności w kulturze polskiej;
2.3. Kontynuowanie fundamentalnych prac dokumentacyjnych, słownikowych i bibliograficznych;
2.4. Kontynuowanie edycji krytycznych pism uznanych autorów.
Procedura drugiego konkursu w zmienionej formule została uzupełniona o rozmowy z kierownikami projektów w drugim etapie oceny i zmodyfikowane kryteria oceny.
W czerwcu zostaną ogłoszone konkursy w ramach modułu „Uniwersalia”.
Nowe zasady udzielania urlopów naukowych
Zasady udzielania urlopu naukowego reguluje Statut UKW w § 97. Uchwała Senatu Nr 63/2016/2017 z dnia 20 kwietnia 2017 r. w sprawie zmiany Statutu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wprowadza nowe zapisy.
Aktualnie otwarte konkursy NCN
Lista aktulanie otwartych konkursów Narodowego Centrum Nauki:
- OPUS 13 (do 16 czerwca 2017 r., przedłużony do dnia 22 czerwca br.)
- PRELUDIUM 13 (do 16 czerwca 2017 r., przedłużony do dnia 22 czerwca br.)
- MINIATURA 1 (nabór ciągły)
- M-ERA.NET (termin składania wniosków skróconych upływa 13 czerwca 2017 r. o godz. 12.00)
Nabór wniosków do konkursów OPUS 13, PRELUDIUM 13 i MINIATURA 1 będzie prowadzony w systemie elektronicznym OSF, dostępnym pod adresem https://osf.opi.org.pl.
KOMUNIKAT NCN (19.05.2017) Uprzejmie informujemy, że w systemie OSF zostały udostępnione formularze wniosków w konkursach ogłoszonych w dniu 15 marca 2017 r. tj. OPUS 13 i PRELUDIUM 13. Wygenerowanie potwierdzeń złożenia wniosku oraz elektroniczna wysyłka wniosku będą możliwe w późniejszym terminie.
Druga edycja konkursu modułu "Dziedzictwo narodowe" NPRH
MNiSW planuje ogłoszenie konkursu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki w połowie maja 2017 roku. Konkursu dotyczy modułu „Dziedzictwo narodowe”, w którym będą obowiązywały następujące obszary priorytetowe:
2.1. Polska w Europie Środkowo – Wschodniej;
2.2. Dziedzictwo starożytności w kulturze polskiej;
2.3. Kontynuowanie fundamentalnych prac dokumentacyjnych, słownikowych i bibliograficznych;
2.4. Kontynuowanie edycji krytycznych pism uznanych autorów