Kierunki drogi dla gospodarki

O projekcie

Projekt pt. „Kierunki drogi dla gospodarki” realizowany jest w ramach Działania 01.05 Umiejętności w szkolnictwie wyższym w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.

Realizacja projektu obejmuje okres od 1.04.2024 r. do 31.10. 2028 r.

Łączna wysokość wydatków kwalifikowalnych projektu wynosi 10 875 669,20 zł.

Głównym celem projektu „Kierunki drogi dla gospodarki” jest wyposażenie 368 studentek i studentów w kompetencje i kwalifikacje niezbędne na rynku pracy, a także podniesienie kwalifikacji kadry dydaktycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez kompleksowe działania dostosowujące ofertę edukacyjną do potrzeb gospodarki, rynku pracy, zielonej i cyfrowej transformacji.

Realizacja projektu obejmuje:

  • Otwarcie nowych kierunków studiów: Projektowanie i Badanie Gier i Zarządzanie i Inżynieria Produkcji oraz modyfikację istniejących programów nauczania na kierunkach: Socjoinformatyka, Geografia, Matematyka, Pedagogika Resocjalizacyjna I° i II°, Kognitywistyka w celu uwzględnienia aktualnych trendów i potrzeb rynku pracy.
  • Organizację płatnych staży i szkoleń dla studentek i studentów, umożliwiających zdobycie praktycznego doświadczenia i umiejętności poszukiwanych przez pracodawców.
  • Prowadzenie zajęć wyrównawczych dla studentek i studentów, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia w nauce.
  • Organizację szkoleń specjalistycznych i spersonalizowanych dla kadry dydaktycznej, w celu rozwoju kompetencji dydaktycznych i merytorycznych.
  • Działania prowadzące do rekrutacji świadomych kandydatów na studia.

Zgłaszanie podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych

W związku z rozpoczęciem realizacji projektu "Kierunki drogi dla gospodarki" w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus przypominamy o możliwości zgłaszania do Instytucji Zarządzającej lub Instytucji Pośredniczącej podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1169, z późn. zm.), zwanej dalej „KPON”.

Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektów FERS z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektów lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):

  • poczty tradycyjnej - w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub adres Instytucji Pośredniczącej: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Ul. Chmielna 69, 00-801 Warszawa,
  • skrzynki nadawczej e-puap Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.