Kolegium IV

Informacja o dyplomach i suplementach 2024

Szanowni Studenci ostatnich roczników!

Wiem, że przed Wami dynamiczny okres, ostatnich zaliczeń i egzaminów, kończenia prac licencjackich lub magisterskich oraz przygotowania się do egzaminu dyplomowego. Przed Wami także chwila zastanowienie się, czy wystarczy Wam dyplom ukończenia studiów w języku polskim. Czy może jednak należy podjąć starania o otrzymanie dyplomu w innym języku? O co dokładanie chodzi, postaram się to Wam w kilku zdaniach przybliżyć.

Otóż każdemu absolwentowi Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego wydawany jest dyplom ukończenia studiów na określonym kierunku i profilu, potwierdzający wykształcenie wyższe oraz tytuł zawodowy, wraz z suplementem do dyplomu oraz ich 2 odpisy. Na pisemny wniosek Studenta Uczelnia może wydać odpis dyplomu w jednym z wymienionych języków (angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim). Podobnie wygląda sprawa odpisu suplementu do dyplomu. Na Państwa pisemny wniosek możecie otrzymać taki odpis suplementu w języku angielskim.

Wypełnione załączniki do Zarządzenia Rektora UKW nr 74/2020/2021 z dnia 31 maja 2021 r. wraz z pracą dyplomową należy złożyć w Biurze Obsługi Studentów Kolegium IV.

Załącznik nr 1 dotyczy odpisu dyplomu.

Załącznik nr 2 dotyczy odpisu suplementu do dyplomu.

Nie wnosicie Państwo opłaty za wydanie dyplomu i suplementu wraz z ich dwoma odpisami w języku polskim lub, na podstawie złożonego wniosku – dyplomu i suplementu do dyplomu oraz ich jednym odpisem w języku polskim i jednym odpisem w języku obcym.

Proszę jednak zwrócić uwagę na zapis zamieszczony w załączniku nr 2, informujący, że do odpisu suplementu w języku angielskim musicie Państwo dostarczyć tłumaczenie poświadczone przez tłumacza przysięgłego. Dokładnie chodzi o tytuł pracy dyplomowej oraz dodatkowe informacje zawarte w pkt 6.1 suplementu do dyplomu.

Dodatkowo dla potrzebujących odpisów (dyplomów i suplementów) w innym języku niż wskazanym w załącznikach nr 1 i 2, jest możliwość złożenia załącznika nr 3 oraz załącznika nr 4.

Załącznik nr 3 – dotyczy dodatkowego odpisu dyplomu.

Załącznik nr 4 – dotyczy dodatkowego odpisu suplementu do dyplomu.

Koszt wydania dodatkowych odpisów wynosi 20 zł – Zarządzenie Rektora UKW nr 3/2020/2021 z dnia 1 października 2020 r.

Zatem proszę Państwa o namysł i ewentualnie podjęcie konkretnych kroków związanych z Waszymi przyszłymi dyplomami i suplementami.

Łączę pozdrowienia,
Joanna Gomoliszek