Studenckie Koło Naukowe Slawistów
III. Dzień Kultury Rosyjskiej

28.05.2008 r. odbył się III. Dzień Kultury Rosyjskiej zorganizowany przez Studenckie Koło Naukowe Slawistów. Temat spotkania - Włodzimierz Wysocki – postać i twórczość. Wspomnienie w 70. rocznicę urodzin. Impreza odbyła się w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego UKW przy ul. Berwińskiego 4. Główną atrakcję imprezy stanowiła prezentacja przygotowana przez dr Marlenę Zimną, dyrektor Muzeum Włodzimierza Wysockiego w Koszalinie. Referat gościa nt. „Fenomen Włodzimierza Wysockiego. Legenda, poezja, role” połączony był z prezentacjami multimedialnymi, m.in. pokazem unikatowych archiwalnych filmów ze zbiorów Muzeum Włodzimierza Wysockiego. Wykład przeplatał się z wystąpieniami artystycznymi studentów INLS.