Katedra Pedagogiki Resocjalizacyjnej
III Seminarium metodyczne III Seminarium metodyczne

III Seminarium metodyczne "Resocjalizacja - teoria i praktyka"

20 - 21 kwietnia 2022 roku odbędzie się III Seminarium Metodyczne "Resocjalizacja - teoria i praktyka"

Celem tegorocznego seminarium jest wymiana wiedzy, umiejętności i doświadczeń w zakresie metodyki pracy z nieletnimi i dorosłymi osobami z perspektywy specjalistów z wybranych placówek. W tym roku zaproszenie przyjęło dziewięcioro znakomitych praktyków z instytucji zajmujących się resocjalizacją, ale i terapią uzależnień oraz świadczących wsparcie w obszarze przemocy w rodzinie.

Słuchaczami seminarium będą studenci kierunku Pedagogiki Resocjalizacyjnej studiów licencjackich i magisterskich.

Seminarium podzielone jest na dwa segmenty – teoretyczny i praktyczny. W pierwszej części zaproszeni prelegenci przedstawią zasady funkcjonowania prezentowanych przez siebie placówek, w drugiej części natomiast studenci będą brali udział w warsztatach metodycznych.

Seminarium odbędzie się na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy - aula atrium.

Wydarzenie objęli patronatem Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni oraz Dziekan Wydziału Pedagogiki dr hab. Helena Ostrowicka, prof. uczelni.

Organizatorzy seminarium:

Studenckie Koło Naukowe "Reso Club"

Dr Agnieszka Latoś, prof. uczelni

Dr hab. Jacek Szczepkowski, prof. uczelni

Dr Monika Gołembowska

Dr Karolina Goede

Organizacja seminarium sfinansowana jest z funduszy europejskich
POWR.03.01.00-00-DU14/18-00
Projekt "Pedagogika resocjalizacyjne - studia dualne"

Ramowy Program Seminarium Metodycznego „Resocjalizacja – teoria i praktyka”

9:00     – Inauguracja

9:15     – Joanna Roch – Całodobowy Młodzieżowy Oddział Leczenia Uzależnień w Toruniu