Katedra Pedagogiki Resocjalizacyjnej
III Seminarium metodyczne - relacja z wydarzenia III Seminarium metodyczne - relacja z wydarzenia

III Seminarium metodyczne - relacja z wydarzenia

20-21 kwietnia 2022 odbyło się III Seminarium Metodyczne "Resocjalizacja - teoria i praktyka".

Seminarium otworzyła Dziekan Wydziału Pedagogiki dr hab. Helena Ostrowicka, prof. uczelni oraz Przewodnicząca Rady Kierunku Pedagogika Resocjalizacyjna dr Agnieszka Latoś, prof. uczelni.

Seminarium moderował dr hab. Jacek Szczepkowski, prof. uczelni.

Zaproszenie do udziału w seminarium przyjęło trzynaścioro specjalistów z zakresu resocjalizacji.

W wydarzeniu wzięło udział 115 studentów Pedagogiki Resocjalizacyjnej!

Seminarium było podzielone na dwie części: cześć teoretyczną (prelekcje) oraz cześć praktyczną (warsztaty).

Organizatorzy seminarium: SKN "Reso Club", dr hab. Jacek Szczepkowski, prof. uczelni, dr Agnieszka Latoś, prof. uczelni, dr Monika Gołembowska, dr Karolina Goede.

Spotkanie z praktykami pozwoliło nawiązać współpracę z placówkami, instytucjami, które reprezentowali zaproszeni specjaliści. Już w przyszłym roku akademickim ruszamy z wizytami studyjnymi!

PRELEGENCI:

mgr Joanna Roch

Całodobowy Młodzieżowy Oddział Leczenia Uzależnień w Toruniu

Prelekcja:

„Narkotyki i co dalej? Całodobowy Młodzieżowy Oddział Leczenia Uzależnień w Toruniu jako instytucja wspierająca młodzież ze spektrum uzależnienia”

Warsztat:

„(Współ)praca z młodzieżą używająca substancji psychoaktywnych – pespektywa Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach”

mgr Katarzyna Szafrańska-Lejman

Ośrodek Krótkoterminowej Terapii Uzależnień w Toruniu

Prelekcja:

„Terapia stacjonarna osób uzależnionych od różnych substancji psychoaktywnych na przykładzie Ośrodka Krótkoterminowej Terapii Uzależnień w Toruniu”

Warsztat: