Katedra Pedagogiki Resocjalizacyjnej
zdjęcie studentów przed budynkiem Schroniska dla nieletnich w Chojnicach zdjęcie studentów przed budynkiem Schroniska dla nieletnich w Chojnicach

Wizyta studyjna w Schronisku dla nieletnich w Chojnicach

24 kwietnia 2024 studenci 1 roku Pedagogiki Resocjalizacyjnej dobyli wizytę studyjną w Schronisku dla nieletnich w Chojnicach.

Dyrektor placówki Pan Jacek Łupaczewski wraz z kadrą pedagogiczną nie tylko oprowadzili nas po pięknie położonym obiekcie, ale co najważniejsze - krok po kroku zapoznali z procedurą przyjmowania nieletnich do schroniska, głównymi zadaniami, metodyką pracy i współczesnymi wyzwaniami z zakresu resocjalizacji rozwiązywanymi w kreatywny i skuteczny sposób w placówce. Mieliśmy okazję odczuć atmosferę tej "totalnej instytucji", która okazała się być pełna szacunku dla drugiego człowieka, jego potrzeb i deficytów. Ponadto życzliwość, współpraca i wzajemne wsparcie wśród zgranej kadry pracowników stają się przykładem i zarazem motywatorem, że wykonując obciążony bagażem emocjonalnym zawód pedagoga resocjalizacji można się rozwijać i spełniać zawodowo.
Bardzo dziękujemy i do zobaczenia!
Opiekunami wizyty studyjnej był dr Damian Nosko oraz dr Karolina Goede
zdjęcie przedstawia grupę studentów wraz z nauczycielami akademickimi przed Schroniskiem dla nieletnich w Chojnicach
Operacje:
12-07-2024, 15:26