Katedra Pedagogiki Resocjalizacyjnej
Wizyta studyjna w MOW w Wierzchowie Dworcu Wizyta studyjna w MOW w Wierzchowie Dworcu

Wizyta studyjna w MOW w Wierzchowie Dworcu

28 kwietnia 2024 r. odbyła się kolejna wizyta studyjna zorganizowana przez pracowników Katedry Pedagogiki Resocjalizacyjnej UKW.

Tym razem studenci 2 roku mieli okazję poznać specyfikę funkcjonowania Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wierzchowie Dworcu oraz uczestniczyli w zajęciach integracyjno- terapeutycznych realizowanych przez wychowawców internatu. Pan Przemysław Gatz, Vice Dyrektor, wraz z Kierownikiem internatu - Panem Adamem Wenderskim - zdradzili tajniki pracy oraz przekazali studentom cenną wiedzę dotyczącą procedur, misji ośrodka oraz elementów twórczej resocjalizacji wykorzystywanych przez pracowników w codziennej pracy z osobami zagrożonymi niedostosowaniem społecznym.
Bardzo dziękujemy!
Wizytę studyjną zorganizował dr Damian Nosko