Katedra Pedagogiki Resocjalizacyjnej
Studiuj pedagogikę resocjalizacyjną I stopnia na UKW Studiuj pedagogikę resocjalizacyjną I stopnia na UKW

Studiuj pedagogikę resocjalizacyjną I stopnia na UKW

Studia na kierunku pedagogika resocjalizacyjna skierowane są dla ludzi odważnych, gotowych do trudnych wyzwań, którym dobro innych leży na sercu. Jeżeli chcesz być kuratorem sądowym, wychowawcą w zakładzie karnym, areszcie śledczym, zakładzie poprawczym, schronisku dla nieletnich, ośrodku wychowawczym, czy ośrodku socjoterapii, to jest to kierunek dla Ciebie.

Twoje studia, nasze wsparcie – 18 tysięcy zł dla każdego studenta!

Wsparcie obejmuje: płatne staże, certyfikowane szkolenia dostosowane do potrzeb pracodawców, bezpłatne badania lekarskie i ubezpieczenie, zwrot kosztów podróży podczas staży.

Kierunek objęty dofinansowaniem z Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 na realizację projektu „Kierunki drogi dla gospodarki” (FERS.01.05-IP.08-0268/23).

Naucz się pomagać profesjonalnie!

Studia pedagogika resocjalizacyjna to studia o profilu praktycznym, gdzie nauczysz się jak skutecznie pomagać innym. W ramach studiów będziesz uczestniczył w zajęciach teoretycznych na uczelni oraz w zajęciach praktycznych w takich instytucjach jak: placówki opiekuńczo – wychowawcze, szkoły, ośrodki socjoterapii, ośrodki wychowawcze, zakłady poprawcze, areszty śledcze, zakłady karne.  Dzięki nim zdobędziesz nie tylko wiedzę teoretyczną dotyczącą realizowania działań profilaktycznych i resocjalizacyjnych, udzielania wsparcia i pomocy osobom niedostosowanym społecznie, ale i niezbędne doświadczenie, które w pełni będzie odpowiadać potrzebom rynku pracy.

Co „Nas” wyróżnia i dlaczego warto studiować na UKW pedagogikę resocjalizacyjną?

• Otrzymasz wynagrodzenie za odbyte staże w instytucjach resocjalizacyjnych
  • Weźmiesz udział w dodatkowych szkoleniach, które zwiększą Twoje szanse na rynku pracy
  • Pogłębisz wiedzę i umiejętności na dodatkowych zajęciach
  • Odwiedzisz różne instytucje resocjalizacyjne w regionie
  • Będziesz mógł dołączyć do koła naukowego SKN Reso Club i rozwijać swoje zainteresowania i pasje

Gdzie możesz znaleźć pracę po pedagogice resocjalizacyjnej na UKW?

Absolwenci tego kierunku mogą pracować w takich instytucjach jak:

• ośrodki pomocy społecznej,
  • placówki opiekuńcze, opiekuńczo-wychowawcze,
  • policja,
  • areszty śledcze i zakłady karne,
  • organizacje zajmujące się profilaktyką, wychowaniem i resocjalizacją.

link do rekrutacji Licencjat Pedagogika Resocjalizacyjna

Operacje: