Katedra Pedagogiki Resocjalizacyjnej
Masz już licencjat? to zapraszamy na studia magisterskie! Masz już licencjat? to zapraszamy na studia magisterskie!

Masz już licencjat? to zapraszamy na studia magisterskie!

W ramach kierunku pedagogika resocjalizacyjna student zdobędzie szeroką wiedzę, umiejętności i kompetencje w celu uzyskania odpowiednich kwalifikacji zawodowych.

Twoje studia, nasze wsparcie – 18 tysięcy zł dla każdego studenta!

Wsparcie obejmuje: płatne staże, certyfikowane szkolenia dostosowane do potrzeb pracodawców, bezpłatne badania lekarskie i ubezpieczenie, zwrot kosztów podróży podczas staży.

Kierunek objęty dofinansowaniem z Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 na realizację projektu „Kierunki drogi dla gospodarki” (FERS.01.05-IP.08-0268/23).

W ramach kierunku pedagogika resocjalizacyjna zdobędziesz szeroką wiedzę, umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Za sprawą współpracy z instytucjami resocjalizacyjnymi rozwiniesz swój warsztat pracy. Pogłębisz wiedzę, umiejętności, kompetencje społeczne w zakresie projektowania i realizowania działań profilaktycznych i resocjalizacyjnych z uwzględnieniem zasad projektowania uniwersalnego, udzielania wsparcia i pomocy osobom niedostosowanym społecznie, w tym również dzieciom zagrożonym i niedostosowanym, z zaburzeniami zachowania lub emocji, z niepowodzeniami edukacyjnymi.

Kształcenie na kierunku praktycznym uczyni Cię konkurencyjnym i pożądanym kandydatem do ubiegania się o potencjalne miejsca pracy w zakresie pedagoga resocjalizacji.

Co „Nas” wyróżnia i dlaczego warto studiować na UKW pedagogikę resocjalizacyjną?

• Otrzymasz wynagrodzenie za odbyte staże w instytucjach resocjalizacyjnych
  • Weźmiesz udział w dodatkowych szkoleniach, które zwiększą Twoje szanse na rynku pracy
  • Pogłębisz wiedzę i umiejętności na dodatkowych zajęciach
  • Odwiedzisz różne instytucje resocjalizacyjne w regionie
  • Będziesz mógł dołączyć do koła naukowego SKN Reso Club i rozwijać swoje zainteresowania i pasje
  • Otrzymasz wiedzę i umiejętności w zakresie realizacji zadań koordynatora ds. dostępności w instytucjach resocjalizacyjnych
  • Jeżeli realizujesz 5-letni (3+2) cykl kształcenia na pedagogice resocjalizacyjnej otrzymasz dodatkowo przygotowanie do wykonywania zawodu nauczyciela zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U.2019, poz. 1450).

Gdzie możesz znaleźć pracę po pedagogice resocjalizacyjnej na UKW?

Absolwenci tego kierunku mogą pracować w takich instytucjach jak:

• kuratorska służba sądowa
  • ośrodki pomocy społecznej
  • placówki opiekuńcze, opiekuńczo-wychowawcze,
  • policja
  • areszty śledcze i zakłady karne
  • organizacje zajmujące się profilaktyką, wychowaniem i resocjalizacją.

Dodatkowo Absolwenci, którzy ukończyli pełny 5-letni cykl kształcenia na kierunku pedagogika resocjalizacyjna mogą pracować w:

• szkołach różnego typu i poziomu, w tym w szkołach specjalnych,
  • młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, okręgowych ośrodkach wychowawczych, schroniskach dla nieletnich, zakładach poprawczych

Rekrtutuj się już teraz zasady rekrutacji

Operacje:
12-07-2024, 16:25