Studenckie Koło Naukowe Edukacji Obywatelskiej
Projekt - Ratownictwo głuszy Projekt - Ratownictwo głuszy

Projekt - Ratownictwo głuszy

Od listopada 2020 roku nasze Koło bierze udział w projekcie "Ratownictwo Głuszy w czasie pandemii". Jest to projekt realizowany pod skrzydłami "Nowoczesnego Uniwersytetu".

Pierwszym celem naszych działań jest uzyskanie kompetencji z zakresu ratownictwa głuszy, czyli umiejętności udzielania pierwszej pomocy w warunkach braku bądź ograniczenia dostępu do infrastruktury medycznej. Taka sytuacja ma obecnie miejsce z uwagi na trwającą od marca 2020 roku pandemię.

Drugim celem naszego projektu jest stworzenie scenariuszy zajęć oraz gry terenowej problematyką związanych z ratownictwem głuszy w czasie pandemii a skierowanych do nauczycieli przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa. Stworzone konspekty planujemy przetestować w praktyce na terenowych zajęciach studyjnych w maju 2021.

Trzecim, finalnym celem projektu jest stworzenie książki pt. "Ratownictwo Głuszy. Edukacja i praktyka", którego będziemy współautorami. Będzie to podręcznik skierowany do nauczycieli EDB.
W ramach projektu nawiązaliśmy współpracę z Instytutem Ratownictwa Głuszy. Ekspert - dr Dominik Chmiel, nie tylko dzieli się z nami swoją fachową wiedzą z tego zakresu, ale będzie on gospodarzem wizyt studyjnych. Ponadto, to z jego inicjatywy i przy jego merytorycznym wsparciu tworzymy wspólnie wspomnianą publikację.

eksperci merytoryczni projektu

- dr Karolina Goede - UKW