Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie
III edycja

W roku szkolnym 2013/2014 zorganizowaliśmy już III edycje Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie dla Uczniów Szkół Ponadgimnzajalnych. W tej edycji ośmielamy się zaproponować Państwu następujące zagadnienie:

Partycypacja młodzieży w zarządzaniu wspólnotą lokalną – czyli co i jak młodzi ludzie mogą zmieniać w swoich gminach, powiatach i województwach.

Nasze przekonani, że bardzo ważne jest to, aby młodzi ludzie angażowali się w sprawy swoich wspólnot lokalnych zostało uzasadnione liczbą nadesłanych prac przez uczniów szkół ponadgimnzajalnych. W wielu pracach doceniliśmy Państwa pomysłowość oraz właściwe  kierunki partycypacji młodych osób w zarządzaniu lokalną wspólnotą. Wyrażamy nadzieje, że taka pisemna praca sprawi, że zainspirowaliśmy uczniów do aktywności w tym obszarze.

W tej edycji ponownie zadaniem uczniów było przygotowanie z zachowaniem elementarnych standardów prac naukowych, a mianowicie ich objętość powinna obejmować około dziesięciu stron znormalizowanego komputeropisu ze wskazaniem autora i szkoły, do której on uczęszcza, jak też danych nauczyciela, pod opieką którego opracowanie powstało. Prace powinny także zawierać bibliografię.

Zgodnie z wcześniej wytyczonym harmonogramem ocena prac przez Komitet Konkursowy nastąpiła do końca kwietnia 2014 r., a wszystkich uczestników i ich opiekunów zaprosiliśmy  w mury naszego Uniwersytetu w ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki, który zaplanowano w dniach 29 maja 2014 r. Uczestnikom konkursu oraz nauczycielom, którzy objęli opieką naukową ich prace wręczyliśmy dyplomy. Wyróżniliśmy również trzech laureatów oraz osiem wyróżnień. Dla autora najlepszej pracy Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Piotr Całbecki, obejmując honorowy patronat nad konkursem, ufundował atrakcyjną nagrodę rzeczową – tablet.

Przewodnicząca Komitetu Konkursowego
Dr hab. Anna Koziczak, prof. nadzw.
Dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych

Komitet Konkursowy w składzie:

Dr hab. Anna Koziczak, prof. nadzw. - Dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych
Dr hab. Sławomir Kamosiński, prof. nadzw. - Dyrektor Instytutu Prawa, Administracji i Zarządzania
Dr hab. Zbigniew Bukowski, prof. nadzw.
Dr hab. Radosław Krajewski, prof. nadzw.
Dr Marek Mrówczyński
Mgr Katarzyna Biskup