Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie
IV edycja

W roku szkolnym 2014/2015 zorganizowaliśmy IV edycje Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych. Tym razem uczniowie szkół przygotowali pisemne prace dotyczące: „Przeciwdziałania i zwalczania korupcji w życiu publicznym widziane z perspektywy młodych ludzi”.

Wybór tej problematyki nie był przypadkowy. Korupcja w życiu publicznym jest bowiem faktem, a działania w kierunku zmniejszania tego zjawiska, w tym pociąganie do odpowiedzialności uczestników zachowań korupcyjnych, wciąż są podejmowane i dyskutowane, zarówno w wymiarze krajowym, jak i międzynarodowym. Także w naszym kraju wprowadza się i udoskonala antykorupcyjne rozwiązania prawne, przedstawiciele nauki i praktyki podejmują wysiłki mające na celu rozpoznanie tego zjawiska, jego przyczyn i skutków. Ważnym głosem dotyczącym korupcji jest także głos młodych ludzi, których spojrzenie na jej przeciwdziałanie i zwalczanie wnieść może „powiew nowości” w tym dyskursie, być przyczynkiem do zmian na lepsze, ale też po prostu szansą wypowiedzenia się przez młodych ludzi w tej jakże ważnej sprawie.

W tym roku ponownie zaskoczyliśmy się chęcią i aktywną postawą młodych osób wobec zjawiska korupcji.

Dnia 21 maja 2015 roku miało miejsce rozstrzygnięcie Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie w sali Rady Wydziału Pedagogiki i Psychologii. Patronatu honorowego nad konkursem udzielił Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Przewodnicząca Komitetu Konkursowego
Dr hab. Anna Koziczak, prof. nadzw.
Dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych

Komitet Konkursowy w składzie:
Dr hab. Anna Koziczak, prof. nadzw. - Dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych
Dr hab. Sławomir Kamosiński, prof. nadzw. - Dyrektor Instytutu Prawa, Administracji i Zarządzania
Dr hab. Zbigniew Bukowski, prof. nadzw.
Dr hab. Radosław Krajewski, prof. nadzw.
Dr Marek Mrówczyński
Mgr Katarzyna Biskup