prof. dr hab. Pieczywok AndrzejUdział w konferencjach naukowych

prof. dr hab. Pieczywok AndrzejUdział w konferencjach naukowych

Udział czynny w konferencjach (z referatem)

 

  1. Udział w XXX Międzynarodowej konferencji naukowej, pt. Socjologia grup dyspozycyjnych. Pomiędzy teorią nauk społecznych a praktyką, w dniach 09.-10.05.2019 r. Tytuł referatu: Kultura bezpieczeństwa mieszkańców społeczności lokalnej w wyobrażeniu i rzeczywistości studentów – badania dystansowe (Na przykładzie województwa kujawsko-pomorskiego).
  2. Udział w VIII Ogólnopolskiej konferencji naukowej, pt. Zarządzanie kryzysowe w systemie bezpieczeństwa narodowego, w dniach 05.06.2019r. Tytuł referatu: Zagrożenia bezpieczeństwa ludzi i infrastruktury krytycznej jako wyzwanie dla sił zbrojnych RP. (Na przykładzie opinii studentów UKW w Bydgoszczy).
  3. Udział w III Interdyscyplinarnym Zjeździe Katedr i Zakładów Bezpieczeństwa, w dniach 25-26.09.2019r. Tytuł referatu: Społeczny wymiar bezpieczeństwa człowieka – implikacje i paradygmaty zmian.
  4.  Udział w II Ogólnopolskiej konferencji naukowej, pt. Edukacja w bezpieczeństwie i obronności, w dniu 14.11. 2019 r. Tytuł referatu: Współczesne wyzwania dla edukacji młodzieży szkolnej na rzecz bezpieczeństwa. (Teoria problemu).
  5. Udział w III Ogólnopolskim Kongresie Naukowym SAFE PLACE 2019, pt. Bezpieczeństwo antyterrorystyczne budynków użyteczności publicznej Dobre praktyki cywilne i wojskowe, w dniach 19-20.11.2019 r. Tytuł referatu: Kreowanie zmian w postawach i działaniu młodzieży w wyniku doświadczania zagrożeń terrorystycznych na obiektach szkół.
  6. Udział w Międzynarodowej konferencji naukowej pt. LIV CICA – XV Międzynarodowe Security Forum organizowanej przez CICA International, Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego „Apeiron” w Krakowie, w dniach 07-08.10.2020r. Tytuł referatu: Przestrzeń, proces i alternatywy edukacji na rzecz bezpieczeństwa człowieka.
  7. Udział w I Ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. Uwarunkowania i konteksty bezpieczeństwa wewnętrznego organizowanej przez Akademię Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, w dniu 21.01.2021r. Tytuł referatu: Edukacja dla bezpieczeństwa w refleksji i badaniach naukowych.
  8. Udział w Ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. Kształcenie i szkolenie kadr w systemie bezpieczeństwa organizowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie, w dniach 11-12.03.2021r. Tytuł referatu: Aktywność i działanie podmiotów kształcenia na rzecz bezpieczeństwa w uczelniach wyższych – uwarunkowania i konteksty.
  9. Udział w Międzynarodowej zagranicznej konferencji naukowej pt. Threats in cyberspace in the modern world organizowanej przez War Studies University in Warsaw, Academic Center for Cybersecurity Policy, Institute for Local Self-Government Maribor, w dniu 24.03.2021r. Tytuł referatu: Education, security and cybersecurity during the pandemic.
  10. Udział w Międzynarodowej konferencji naukowej pt. LVIII CICA – XVI Międzynarodowe Security Forum organizowanej przez CICA International, Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego „Apeiron” w Krakowie, w dniach 13-14.05.2021r. Tytuł referatu: Podmiotowe i sytuacyjne uwarunkowania dobrostanu w Policji.
  11. Udział w Ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. Publiczny wymiar cyberprzestrzeni organizowanej przez Akademię Sztuki Wojennej w Warszawie i Akademickie Centrum Polityki Cyberbezpieczeństwa, w dniu 30.06.2021r. Tytuł wystąpienia: Kształtowanie bezpieczeństwa środowiskowego i w cyberprzestrzeni- porównanie zagrożeń i sposobów przeciwdziałania.
  12. Udział w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. Uwarunkowania i konteksty bezpieczeństwa wewnętrznego, organizowanej przez Akademię Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej we współpracy ze Szkołą Główną Służby Pożarniczej w Warszawie, w dniu 14.01.2022r. Tytuł referatu: Instytucjonalno-edukacyjny wymiar bezpieczeństwa wewnętrznego.
  13. Udział w Międzynarodowwj Konferencja Naukowa pt. Polityczno-wojskowe aspekty bezpieczeństwa w XXI wieku (Bydgoszcz, 17-18 stycznia 2022roku), wiceprzewodniczący komitetu organizacyjnego i moderator sesji I: Planowanie i prowadzenie operacji wojskowych.
  14. Udział w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. Status prawny krajowego systemu cyberbezpieczeństwa. Konferencja była zorganizowana przez Akademię Sztuki Wojennej w Warszawie i Akademickie Centrum Polityki Cyberbezpieczeństwa, w dniu 25.01.2022r. Tytuł referatu: Problematyka realizacji szkoleń dotyczących szacowania ryzyka w obszarze cyberbezpieczeństwa.
  15. Udział w Ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „Bezpieczeństwo informacji” zorganizowanej przez Akademię Sztuki Wojennej w Warszawie, Akademickie Centrum Polityki Cyberbezpieczeństwa, Warszawa 10.03.2022, tytuł referatu: Informacja w sytuacjach kryzysowych - ocena wiarygodności i sposób przekazywania.
  16. Udział w Sympozjum naukowym pt. „Metodologiczne uwarunkowania bezpieczeństwa powszechnego jako elementu systemu bezpieczeństwa narodowego (państwa) zorganizowanego przez Akademię Sztuki Wojennej w Warszawie w dniu 21.04.2022, udział w debacie eksperckiej.
  17. Udział w Ogólnopolskiej profilaktycznej konferencji naukowej pt. „Działania profilaktyczne i prewencyjne w społecznościach lokalnych wobec współczesnych wyzwań cywilizacyjnych. Bezpieczeństwo-edukacja-profilaktyka” zorganizowanej przez samorząd Gminy Dąbrowa Tarnowska w dniu 20.09.2022, tytuł referatu: Edukacja dla bezpieczeństwa w społecznościach lokalnych wobec współczesnych wyzwań i zagrożeń.
  18. Udział w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Prakseologia współdziałania podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w sytuacjach kryzysowych” zorganizowanej przez Akademię Kaliską im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu 22.11-23.11.2022, tytuł wystąpienia: Prakseologiczne aspekty kształtowania bezpieczeństwa człowieka w wymiarze instytucjonalnego wsparcia.
  19. Udział w III Międzynarodowej konferencji naukowej z cyklu „Prawa człowieka jako fundament demokratycznego państwa prawnego” pt. „Instytucjonalne aspekty ochrony praw człowieka i obywatela” zorganizowanej przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach i Akademię Katolicka w Warszawie, Warszawa 29.11.2022, tytuł referatu: Edukacyjne konteksty propagowania i ochrony praw człowieka.
  20. Udział w Seminarium naukowym pt. „Zapewnienie przetrwania ludności cywilnej w sytuacjach kryzysu energetycznego czasu pokoju lub wojny” zorganizowanej przez Katedrę  Bezpieczeństwa Powszechnego Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie 21.03.2023, tytuł wystąpienia: Edukacja społeczna w zakresie kształtowania myślenia i działania na rzecz bezpieczeństwa ludności cywilnej w czasie kryzysu energetycznego- refleksje akademickie i obywatelskie.
  21. Udział w VII Międzynarodowej konferencji naukowej z cyklu „Bezpieczeństwo państw Europy Środkowo-Wschodniej” pt. „Bezpieczeństwo państw Europy Środkowo-Wschodniej w kontekście konfliktu w Ukrainie. W dziewięć lat aneksji Krymu przez Rosje” zorganizowanej przez Akademię Pomorską w Słupsku, 26-27.04.2023, tytuł referatu: Wojna na Ukrainie – inspiracje dla zachowań społecznych człowieka i edukacji dla bezpieczeństwa (refleksje obywatelskie i akademickie).
  22. Udział w Międzynarodowej konferencji pt. „The International Dimension of Cybersecurity” zorganizowanej przez Akademickie Centrum Polityki Cyberbezpieczeństwa, Akademię Sztuki Wojennej w Warszawie, Narodowy Uniwersytet Przyrodniczy i Nauk o Środowisku w Kijowie na Ukrainie, Politechnikę w Koszycka, Waplewo, 01-02.05.2023, tytuł referatu: Education for cybersecurity in the EU.
  23. Udział w Międzynarodowej konferencji naukowej pt. „The impact of cultural complexity on theresponse of the pandemic” zorganizowanej przez Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy w Częstochowie, WSB Merito, Akademię Kaliską, Warszawa 11-12.05.2023, tytuł referatu: Education in the field of shaping human attitudes to counteract the COVID-19 pandemic.
  24. Udział w Ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „Nowe paradygmaty zapewniania bezpieczeństwa w kontekście wrażliwości społeczności lokalnych wobec wielowymiarowych zagrożeń” zorganizowanej przez Muzeum Powiatowe w Nysie, 30.05.2023, tytuł wystąpienia: Ekologiczne wyzwania dla edukacji bezpieczeństwa.
  25. Udział w I Kongresie Nauk o Bezpieczeństwie pt. „Paradygmaty, przedmiot poznania, subdyscypliny” zorganizowany przez Uniwersytet Pomorski w Słupsku, 21-22.06.2023, tytuł wystąpienia: Współczesny wymiar edukacji dla bezpieczeństwa w Polsce.
  26. Udział w Ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „Administracja publiczna a cyberbezpieczeństwo zorganizowanej przez Akademickie Centrum Polityki Cyberbezpieczeństwa i Akademię Sztuki Wojennej w Warszawie, Warszawa 05.09.2023, tytuł wystąpienia: Szkolenia z cyberbezpieczeństwa dla kadry administracji publicznej – rodzaje i formy.
  27. Udział w Międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Bezpieczeństwo Europejskiego obszaru gospodarczego i powszechnego w dobie zmian klimatycznych” zorganizowanej przez Uniwersytet Pomorski w Słupsku, Szklarska Poręba 20-22.09.2023, tytuł referatu: Edukacja społeczna  w zakresie kształtowania postaw na rzecz bezpieczeństwa klimatycznego.
  28. Udział w Ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „Prakseologia w naukach o bezpieczeństwie. Edukacja na rzecz bezpieczeństwa i obronności- standardy i rekomendacje” zorganizowanej przez Akademię Kaliską im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu 14–15.11.2023, tytuł wystąpienia: Edukacja na rzecz bezpieczeństwa i obronności – wymiana doświadczeń naukowych i praktycznych.
  29. Udział w Międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Obrona cywilna i ochrona ludności w warunkach wojny  - wnioski z konfliktów militarnych w Ukrainie i Izraelu” zorganizowanej przez Uniwersytet Komisji Edukacji narodowej w Krakowie, 29.11.2022, tytuł referatu: Deskrypcja wybranych elementów systemu ochrony ludności w czasie wojny na Ukrainie.
  30. Udział w Międzynarodowej konferencji pt. „17. ROČNÍKA MEDZINÁRODNEJ VEDECKEJ KONFERENCIE BEZPEČNOSTNÉ FÓRUM 2024” zorganizowanej przez Uniwersytet Mateja Bela, Bańska Bystrzyca, 07-08.02.2024, tytuł referatu: Education for Security in the Dimension of Institutional Support.
  31. Udział w VI Międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Kultura pokoju – współczesne problemy wojny i pokoju” zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa w Poznaniu i Uniwersytet Kaliski, Galiny 15-16.02.2024, tytuł referatu: Edukacyjne szanse i wyzwania w kształtowaniu bezpieczeństwa państwa. O synergii działań różnych podmiotów.
  32. Udział w XXII Ogólnopolskich warsztatach metodologiczno-dydaktycznych w naukach o bezpieczeństwie pt. „Bezpieczeństwo jednostki, społeczeństwa, państwa wobec środowiska aktualnych wyzwań, zagrożeń, niepewności. Konteksty poznawcze i pragmatyczne” zorganizowanych przez Uniwersytet w Siedlcach, 25-26.04.2024, tytuł wystąpienia: Kształtowanie bezpieczeństwa człowieka wobec aktualnych wyzwań, zagrożeń i niepewności.
  33. Udział w IX Ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „Informacje niejawne i prawnie chronione w systemie bezpieczeństwa informacyjnego. Bezpieczeństwo informacyjne” zorganizowanej przez Uniwersytet w Siedlcach, 16-17.05.2024, tytuł wystąpienia: Ochrona informacji niejawnych w relacjach Polski z państwami sojuszniczymi.
  34. Udział w Ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „Wokół bydgoskiej szkoły ekologii społecznej i polityki zrównoważonego rozwoju” zorganizowanej przez Wydział Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy 13.06.2024, tytuł wystąpienia: Idea zrównoważonego rozwoju w kontekście bezpieczeństwa człowieka.