dr hab. Golinowski JanuszProjekty badawcze
Projekty badawcze
· 2019; „Prawo gospodarka i technologia na rzecz zapobiegania przyczynom przestępczości”, udział w projekcie badawczym Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości afiliowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości, Warszawa.
· 2018; Współpraca z Centrum Badań Ewaluacyjnych i Prognostycznych Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie; udział w projekcje badawczym nt. Relacje siły w cyfrowym społeczeństwie wiedzy”, Warszawa.
· 2017- 2019; Kierownik projektu indywidualnego: Pomiędzy idealizmem a realizmem zmiany. Trendy – turbulencje- perspektywy, grant na badania statutowe.
· 2017; Współpraca z Centrum Badań Ewaluacyjnych i Prognostycznych Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie; udział w projekcje badawczym nt. ”Moc sprawcza ludzi i organizacji oraz „Relacje siły w cyfrowym społeczeństwie wiedzy” Warszawa.
· 2015; Współpraca ze środowiskiem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, udział w projekcje badawczym nt. „Polityczność i polityka w refleksji teoriopolitycznej”, pod kierunkiem prof. dr hab. M. Karwata, Warszawa.
· 2013; Współpraca ze środowiskiem Centrum Badań Ewaluacyjnych i Prognostycznych Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Instytutem Socjologii KUL (Lublin) i Wydz. Humanistycznym UKW (Bydgoszcz), udział w projekcje nt. Wirtualizacja, problemy, wyzwania, skutki, Warszawa.
· 2013- 2016, Kierownik projektu indywidualnego: Mechanizmy społecznej inżynierii w modelowaniu sfery publicznej, grant na badania statutowe.
· 2012-2013; Współpraca ze środowiskiem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, udział w projekcie badawczym nt. „Metafory polityki”, Warszawa.
· 2011- 2013; Kierownik projektu indywidualnego: Fenomen fetyszyzacji socjotechnicznych form ekspozycji obiektów politycznych, grant na badania statutowe.
· 2011; Współpraca z Centrum Badań Ewaluacyjnych i Prognostycznych Akademii Leona Koźmińskiego, udział w projekcie badawczym nt. ”Turbulencje ładu demokratycznego” pod kierunkiem prof. dr hab. Wojciecha L. Zachera, Warszawa.
· 2010- 2012; Kierownik projektu indywidualnego: Mechanizmy społecznej inżynierii w kreowaniu wizerunku polityki, grant na badania statutowe.
Projekty wdrożeniowe dotyczące współpracy ze środowiskiem lokalnym
· 2016- 2017; Kierownik i koordynator projektu dotyczącego rebrandingu Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy w ramach współpracy z UKW.
· 2017; Współpraca z Rządową Radą Ludnościową pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy, udział w projekcje nt. „Sytuacja demograficzna województwa Kujawsko-Pomorskiego jako wyzwanie dla polityki społecznej i gospodarczej”.
· 2016; Udział w roli eksperta w cyklu spotkań w projekcie powołanym przez instytucje pozauczelniane; Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki „Stara Ochronka” w Bydgoszczy. Ekspertyza w zakresie marketingu kultury.
· 2015- 2016; Członek Zespołu ds. Opracowania Strategii Rozwoju UKW;
· 2014- 2015; Pełnomocnik wyborczy i konsultant marketingowy komitetu wyborczego w wyborach samorządowych w województwie kujawsko-pomorskim.
· 2013; Udział w panelu ekspertów podejmujących problem konsultacji, wniosków i rekomendacji w zakresie problematyki pt.: Analiza spójności i konkurencyjności kształtującego się Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego BTOM, realizowanej przez firmę ECORYS Polska na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego; Ekspertyza na temat projektu Strategii rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego do roku 2020, wersja z maja 2013 r.
· 2012- 2013; uczestnik zespołu eksperckiego ds. rozwoju kapitału społecznego w opracowywanej Strategii rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego do roku 2020, realizowanej przez Biuro Programowania Rozwoju Województwa Departamentu Planowania Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
· 2011; Członek Zespołu ds. Opracowania Strategii Rozwoju UKW;