dr Ocalewski JarosławProjekty badawcze
20019-2022/ uczestnik zespołu badawczego, powołanego celem skonstruowania oraz ewaluacji narzędzia diagnostycznego do badania Zaburzenia polegającego na unikaniu/ ograniczaniu jedzenia (ARFID) u dzieci od 2 do 10 roku życia. W zespole biorą udział pracownicy Uniwersytetu Wrocławskiego pod kierownictwem Profesro dr hab. Anny Brytek-Matery. Projekt ma charakter międzykulturowy, realizowany jest we współpracy z Dr Haną Zickgraf z Uniwersytetu w Chicago.
2020-2022/ kierownik projektu badawczego "Rola czynników psychospołecznych w zachowaniach zdrowotnych w kontekście pandemii SARS-CoV-2". Celem projektu jest śledzenie zachowań zdrowotnych, takich jak przestrzeganie restrykcji rządowych podczas pandemi Sars-CoV-2. W projekcie biorą udział pracownicy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz Collegium Medicum UMK w Toruniu.
2019-2020 Uczestnik zespołu projektu badawczego "Nadmierne korzystanie z gier internetowych a funkcjonowanie płatów ciemieniowo-czołowych u dzieci i młodzieży w wieku 7-12 lat." w ramach zadania z zakresu Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom Behawioralnym określonym w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2016-2020 (Fundusz Rozwiązywania Problemów Hazardowych pozostający w dyspozycji Ministra Zdrowia)
2018-2020/ Kierownik projektu badawczego nr 2017/25/N/HS6/01365 - "Rola czynników poznawczych i emocjonalnych w adaptacji do choroby nowotworowej" w ramach konkursu Preludium 13 - Narodowego Centrum Nauki w Krakowie
2019-2020/ Uczestnik zespołu projektu badawczego "Nadmierne korzystanie z gier internetowych a funkcjonowanie płatów ciemieniowo-czołowych u dzieci i młodzieży w wieku 7-12 lat." w ramach zadania z zakresu Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom Behawioralnym określonym w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2016-2020 (Fundusz Rozwiązywania Problemów Hazardowych pozostający w dyspozycji Ministra Zdrowia)
2017/ Uczestnik zespołu projektu badawczego "Zaburzenie korzystania z gier internetowych - charakterystyka i rozpowszechnienie zjawiska oraz jego psychologiczne korelaty wśród uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego" w ramach zadania z zakresu Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom Behawioralnym określonym w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2016-2020 (Fundusz Rozwiązywania Problemów Hazardowych pozostający w dyspozycji Ministra Zdrowia)
2016/2017/ Kierownik "Projektu badawczego młodego naukowca lub doktoranta z dotacji Wydziału Pedagogiki i Psychologii UKW": Poznawcza reprezentacja choroby a zachowania zdrowotne w procesie adaptacji do choroby nowotworowej - kwota finansowania: 1722,00 zł.
2012/ Praca naukowo-badawcza "Wpływ cech osobowości na palenie tytoniu osób dorosłych w oparciu o pięcioczynnikowy model osobowości", zespół badawczy Instytutu Psychologii UKW oraz Katedry i Zakładu Lekarza Rodzinnego Collegium Medicum UMK.