dr Goede Karolina Projekty badawcze

dr Goede Karolina Projekty badawcze

2023 - projekt badawczy "Dostępność Kuratorskiej Służby Sądowej pionu karnego w aspekcie osób skazanych ze szczególnymi potrzebami". Badania realizowane w strategii ilościowej z wykorzystaniem sondażu diagnostycznego. Badania mają charakter ogólnopolski.

2022 - projekt badawczo-dydaktyczny "Trening zastępowania agresji w jednostce penitencjarnej" - współpraca naukowa z dr Moniką Gołembowską. Badania realizowane w Odziale Zewnętrznym Bydgoszcz-Fordon Aresztu Śledczego w Bydgoszczy przez 5 tygodni na przełomie maja i czerwca 2022. Badania mają charakter jakościowy. W przygotowaniu wspólna publikacja. 

2020-2023 - projekt badawczo-dydaktyczny "Projektowanie uniwersalne w kształceniu na kierunku Pedagogika Resocjalizacyjna" - współpraca z dr Agnieszką Latoś, prof. uczelni, dr Moniką Gołembowską. Badania realizowane w ramach projektu "Uniwersalne UKW na Pedagogice Resocjalizacyjnej" dofinasowane ze Środków Funduszu Europejskiego. Badania długoterminowe, na etapie analizy danych ze studiów II stopnia. 

2021 - 2023 - projekt "Uniwersalne UKW na Pedagogice Resocjalizacyjnej". Projekt finansowany z Funduszu Środków Europejskich. Funkcja - koordynator ds. merytorycznych projektu. 

2021-2022 - projekt badawczy „Dostępność Kuratorskiej Służby Sądowej pionu karnego na przykładzie KSS przy Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy". Projekt realizowany w ramach studiów podyplomowych "Zarządzanie dostępnością- specjalista ds. dostępności". 

2020 - 2021- projekt dydaktyczny "Ratownictwo Głuszy" w ramach ogólnouczelnianego projektu "Nowoczesny Uniwersytet" współfinansowanego z Funduszy Europejskich. Projekt miał na celu wsparcie kompetencyjne studentów kierunku pedagogiki modułu Edukacja Obywatelska i Bezpieczeństwo Publiczne. Projekt trwał od listopada 2020 do maja 2021.

Projekt badawczo-dydaktyczny "Ratownictwo Głuszy w czasie pandemi" zakładał koontynuację pierwszego. Za główny cel przyjęto promocję włączania elementów ratownictwa głuszy do nauczania przedmiotu "Edukacja dla bezpieczeństwa" w szkołach ponadpostawowych. Projekt trwał od maja do października 2021 roku. Projekt zdobył w maju 2021 roku grant w wysokości 5000 zł w konkursie organizowanym przez Forum Uniwersytetów Polskich. Fundusz został przekazany na publikację monografii "Medycyna i Ratownictwo Głuszy. Edukacja i Praktyka", której współautorem jest dr Dominik Chmiel oraz członkowie SKN Edukacja Obywatelska - monografia w procesie wydawniczym. 

2020 - projekt badawczy "Resocjalizacja skazanych z niepełnosprawnością intelektualna w stopniu lekkim z perspektywy dozoru kuratorskiego". Realizowane badania osadzono w strategii jakościowej z wykorzystaniem metody panelu fokusowego.Grupę badanych stanowili kuratorzy sądowi z pionu karnego Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. Wynik badań opublikowane w artykule naukowym.

2015-2017 - projekt badawczy "Aksjologiczne aspekty dozoru kuratorskiego". Badania realizowane w strategii jakościowej przy wykorzystaniu metod indywidualnych przypadków. W badaniu brały udział pary probacyjne - społeczny kurator sadowy dla dorosłych oraz osoba skazana, nad którą sprawowali dozór. Wyniki badań opublikowane w monografii i artykułach naukowych.