Oficjalnie ubrani uczestnicy spotkania pozują do zdjęcia na tle ścianki z logo UKW Oficjalnie ubrani uczestnicy spotkania pozują do zdjęcia na tle ścianki z logo UKW

Interesariusze zewnętrzni gośćmi władz UKW

8 lutego br. w sali Senatu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego miało miejsce wyjątkowe spotkanie. Na zaproszenie Prorektora ds. Rozwoju i Współpracy, dr hab. inż. Marka Macko, przedstawiciele gremiów współpracujących z Uniwersytetem spotkali się, aby podsumować dotychczasową współpracę naukowo-badawczą oraz omówić przyszłe przedsięwzięcia w kontekście nowych możliwości finansowania innowacyjnych projektów.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele biznesu z województwa mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego, reprezentanci Bydgoskiego Klastra Przemysłowego – Dolina Narzędziowa, Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Związku Pracodawców „Pracodawcy Pomorza i Kujaw”. Gości przywitał JM Rektor prof. Jacek Woźny, a merytorycznym spoiwem networkingu była Dyrektor Centrum Transferu Technologii i Innowacji – dr Alina Kaszkur.

Nasz Uniwersytet może pochwalić się dużym doświadczeniem we współpracy z przemysłem i otoczeniem społecznym – dążąc do zapewnienia bezpośredniego dostępu do wiedzy, nowych badań oraz sieci kontaktów istotnych dla szerokiej gamy aktywności. Przy zaangażowaniu Centrum Transferu Technologii i Innowacji oraz Działu Projektów, na Uczelni rozwiązywane są problemy o wymiarze społecznym, rozwijane są kreatywne działania na rzecz wdrażania nowych technologii, jak również prowadzone są prace w ramach interdyscyplinarności naukowo-badawczej.

Jako integralna część ekosystemu miasta i kraju, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego nie tylko realizuje cele naukowe i dydaktyczne, ale także wspiera cele społeczno-gospodarcze. Aktywna współpraca z władzami lokalnymi, przedsiębiorcami oraz innymi podmiotami wpływającymi na rozwój regionu stanowi istotny element strategii Uniwersytetu. Efektem tych prac jest konfrontacja wiedzy i doświadczeń z oczekiwaniami rynku, co z jednej strony prowadzi do podwyższenia i dopasowania kompetencji, w które zostają wyposażeni studenci, a z drugiej strony stają się źródłem innowacji i idei wpływających na rzeczywistość.