Uścisk dwóch dłoni - robota oraz człowieka. Uścisk dwóch dłoni - robota oraz człowieka.

Cykl wykładów otwartych pt. Sztuczna inteligencja dla nieinformatyków - kolejny już 3 kwietnia!

Wydział Informatyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego serdecznie zaprasza na cykl wykładów otwartych pt. Sztuczna Inteligencja dla nieinformatyków: Fascynująca podróż poza horyzont algorytmów w świecie Sztucznej Inteligencji, które poprowadzi dr inż. Dawid Ewald. Wykłady przeznaczone są dla każdego, kto pragnie zgłębić tajniki tego dynamicznego obszaru. Niezależnie od poziomu doświadczenia w technologii.

Podczas prelekcji będzie można dowiedzieć się o korzyściach płynących z wykorzystania sztucznej inteligencji w różnych dziedzinach, lecz także o potencjalnych wyzwaniach i zagrożeniach z nią związanych. Przyjrzymy się, jakie możliwości stwarza Al oraz jak można ją praktycznie zastosować, zarówno na poziomie indywidualnym, jak i w kontekście własnej firmy.

Czekają na Ciebie inspirujące dyskusje dotyczące etyki i bezpieczeństwa w kontekście sztucznej inteligencji, a także praktyczne wskazówki dotyczące potencjalnych zastosowań w biznesie.

Miejsce: Wydział Informatyki UKW, ul. Kopernika 1 Bydgoszcz (aula 02, parter)

Tematy wykładów:

• 06.03.2024 - godz. 18:00-19:00 Fascynujący Świat Sztucznej Inteligencji.
  • 20.03.2024 - godz. 18:00-19:00 Tajemnice "Smart" Technologii.
  • 03.04.2024 - godz. 18:00-19:00 Wykorzystanie Sztucznej Inteligencji w Biznesie.
  • 17.04.2024 - godz. 18:00-19:00 Sztuczna Inteligencja w Praktyce.
  • 08.05.2024 - godz. 18:00-19:00 Etyka i Bezpieczeństwo w Sztucznej Inteligencji.
  • 22.05.2024 - godz. 18:00-19:00 Przyszłość Sztucznej Inteligencji.

Dokładne tematy poruszane na wykładach znajdują się w załączniku.

Prelegent:

Dr. inż. Dawid Ewald jest ekspertem w dziedzinie informatyki i sztucznej inteligencji. W 2013 roku uzyskał tytuł inżyniera z mechatroniki na Wydziale Matemtyki, Fizyki i Techniki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Następnie kontynuował naukę zdobywając w 2023 roku doktorat z informatyki w Instytucie Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk. Jego ścieżka naukowa obejmuje szeroki zakres tematów badawczych związanych z dziedziną sztucznej inteligencji, tj. uczenie maszynowe, przetwarzanie języka naturalnego, zaawansowane przetwarzanie obrazu, uczenie ze wzmocnieniem oraz algorytmy optymalizacyjne. Obecnie skupia się na badaniach z zakresu uczenia ze wzmocnieniem oraz przetwarzania języka naturalnego.