Odnowiony budynek w głównym kampusie UKW już otwarty

Zakończyła się przebudowa budynku F w głównym kampusie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Studenci oraz pracownicy mogą korzystać m.in. z nowo otwartej kantyny i odnowionej Auli Nova.

Budynek F musiał zostać zamknięty w 2019 roku z powodu problemów architektonicznych. Po analizie powstałych uszkodzeń, władze UKW podjęły decyzję sfinansowaniu jego remontu. Bryła budynku została wzmocniona, wymieniono okładziny ścienne, sufitowe, stolarkę oraz instalacje. Wykonano remont wszystkich pomieszczeń, w tym kuchni i stołówki. Aula zyskała nowe nagłośnienie, a cały obiekt został dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Została też poprawiona estetyka otoczenia wokół budynku i zwiększona liczba miejsc parkingowych.

- Z wielką radością możemy przecinać tę symboliczną wstęgę – powiedział Rektor UKW, prof. dr hab. Jacek Woźny. – Ta inwestycja była wspólnym działaniem wielu osób i dzięki ich wielkiej determinacji ten budynek został upiększony, naprawiony ale również zmieniło się jego otoczenie - dodał Rektor.

Ponowne otwarcie budynku pozwoliło na uruchomienie kantyny akademickiej. Obecnie trwa konkurs adresowany do studentów na nazwę tego miejsca. W budynku F znajdą się również laboratoria Katedry Chemii i Technologii Poliuretanów oraz pomieszczenia administracyjne. Studenci mogą już też korzystać z Auli Nova.

Przebudowa budynku F kosztowała 11 mln zł i została sfinansowana ze środków uczelni. Jest ona zakończeniem kolejnego etapu poprawy jakości infrastruktury Uniwersytetu. Przypomnijmy, że w ostatnich latach wyremontowano m.in. nową siedzibę Wydziału Językoznawstwa, obiekt przy ul. Powstańców Wielkopolskich 10 czy też budynek Wydziału Nauk Geograficznych przy Placu Kościeleckich.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.