Hasan Mosazadeh, z Wydziału Psychologii UKW, ​​otrzymał nagrodę specjalną w 14. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca

Poznaliśmy Laureatów XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca organizowanego od 2010 roku przez Politechnikę Świętokrzyską. Nagrodą główną w Konkursie jest prezentacja i promocja rozwiązań Laureatów podczas Międzynarodowej Wystawy Wynalazków Geneva.

Hasan Mosazadeh, z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy ​​otrzymał Nagrodę Specjalną Prezesa Jednostki Innowacyjno-Wdrożeniowej INWEX za inteligentne łóżko poprawiające jakość snu i jakość życia osób starszych.

W środowisku akademickim Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy duża liczba zgłoszeń. Do tegorocznej edycji nadesłano 123 rozwiązania opracowane przez 247 twórców z 21 uczelni z całej Polski. W dotychczasowych czternastu edycjach Konkursu zgłoszono 1423 rozwiązania przez 2980 twórców.

W XIV edycji Konkursu Student-Wynalazca Komisja Konkursowa przyznała pięć równorzędnych nagród głównych oraz wyróżnienia w postaci nagród specjalnych ufundowanych przez Prezes Urzędu Patentowego RP, Wojewodę Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Prezesa Jednostki Innowacyjno-Wdrożeniowej INWEX, Prezesa Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego, Prezesa Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów oraz Rektora Politechniki Świętokrzyskiej.

Więcej informacji na stronie:tu.kielce.pl