UKW dołącza do walki o tytuł Rowerowej Stolicy Polski!

1 czerwca rusza szósta edycja rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Zachęcamy studentów, pracowników oraz przyjaciół naszego Uniwersytetu do dołączenia do grupy UKW Bydgoszcz.

Rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski to ogólnopolska inicjatywa, która ma na celu promowanie aktywności fizycznej i ekologicznego trybu życia poprzez jazdę na rowerze. Uczestnicy rejestrują swoje przejazdy za pomocą aplikacji Aktywne Miasta, a każdy przejechany kilometr przyczynia się do ogólnej liczby kilometrów przypisanych do ich miasta. Miasta rywalizują ze sobą o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, a także o nagrody indywidualne i grupowe dla najbardziej aktywnych uczestników. To nie tylko sportowa rywalizacja, ale także świetna okazja do integracji lokalnej społeczności oraz wspólnego dbania o zdrowie i środowisko.

Aby zarejestrować się w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, najpierw pobierz aplikację Aktywne Miasta na swój smartfon. Po zainstalowaniu aplikacji, załóż konto użytkownika, podając niezbędne dane. Następnie, w zakładce „Rywalizacje”, wybierz Bydgoszcz (Metropolia Bydgoszcz), Uczelnie oraz wyszukaj i dołącz do drużyny "UKW Bydgoszcz" Od 1 czerwca zacznij rejestrować swoje rowerowe przejazdy, aby każdy przejechany kilometr liczył się w rywalizacji i przyczyniał się do sukcesu Twojego miasta.

Dla wszystkich, którzy będą rywalizować pod flagą Metropolii Bydgoszcz, organizator – Miasto Bydgoszcz, przygotował nagrody za przejechane kilometry. W tym roku są to:

• 500 – 999 km – sakwa na telefon na ramę,
  • 1000 – 1499 – sakwa na kierownicę,
  • 1500 km i więcej – specjalna koszulka Rowerowej Stolicy Polski.

Dodatkowo, Dział Promocji i Komunikacji UKW przygotował zestaw uczelnianych gadżetów dla najlepszych 5 osób z grupy UKW. Zachęcamy do dołączenia do zabawy i pokonywania rowerowych kilometrów. Więcej informacji o całej akcji i zapowiedzi rowerowych imprez znajdują się na stronie Aktywnej Bydgoszczy.

Banner RSP. Kobieta i mężczyzna jadą na rowerach w koszulkach RSP. Obok nazwa RSP. Poniżej logotypy partnerów