Blended Intensive Programme - rekrutacja

Zapraszamy do udziału w rekrutacji do Blended Intensive Programme, organizowanego w ramach programu Erasmus+ przez Egas Moniz School of Health and Science, Monte de Caparica, Portugalia.

Zakwalifikowani studenci wezmą udział w dwóch sesjach online (2.07.2024 i 23.07.2024) oraz w 5-dniowych warsztatach w dniach 8-12.07.2024 w Portugalii (Egas Moniz School of Health and Science Campus Universitário, Quinta da GranjaMonte de Caparica). Na wyjazd przysługuje stypendium udzielone w ramach programu Erasmus+. Stypendium wynosi 79 EUR/dzień pobytu. Studenci posiadający prawo do otrzymywania stypendium socjalnego lub orzeczenie o niepełnosprawności (potwierdzone) otrzymują dodatkowo 100 EUR na wyjazd i koszty ryczałtowe na podróż w wysokości 360 EUR.

W rekrutacji mogą brać udział studenci studiów drugiego i trzeciego stopnia. Rekrutacja trwa od 1 czerwca do 7 czerwca 2024 r.

Wymagane dokumenty:

• formularz zgłoszeniowy (załącznik)
  • zaświadczenie o średniej z toku studiów - orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (jeśli dotyczy)
  • certyfikat znajomości języka angielskiego (osoby, które nie posiadają certyfikatu, napiszą test kwalifikacyjny w Biurze Współpracy Międzynarodowej 7 czerwca 2024 r.).

Więcej informacji oraz szczegółowy program w załączeniu.

Kontakt:

Liczba miejsc ograniczona! Tematyką spotkań będzie podejmowanie wyzwań społecznych poprzez podejście „One Health”. „One Health” podkreśla skomplikowane relacje pomiędzy zdrowiem ludzi, zwierząt i środowiskiem przez co stawianie czoła wyzwaniom związanym ze zdrowiem wymaga współpracy i interdyscyplinarnego podejścia. Znaczenie programu „One Health” polega na jego zdolności do kompleksowego rozwiązywania złożonych problemów zdrowotnych. W ujęciu tym ważne jest łączenie wiedzy i doświadczenia z różnych dziedzin, takich jak zdrowie publiczne, medycyna i weterynaria a także ekologia i nauki o środowisku. W koncepcji „One Health” kluczowe znaczenie ma współpraca dla ochrony zdrowia populacji, ekosystemów i planety. Celem Programu jest zapewnienie uczestnikom wszechstronnego zrozumienia podejścia „One Health”, obejmującego takie tematy jak zdrowie ludzi, zwierząt, ochrona środowiska, bezpieczeństwo żywności a także zagrożenia ze strony chorób odzwierzęcych. Uczestnicy pogłębią wiedzę z zakresu poruszanych tematów i opracują strategie rozwiązywania złożonych problemów w oparciu o „One Health”.