Nowy kierunek studiów: Zarządzanie i inżynieria produkcji

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy poszerza listę nowości w ofercie studiów. Już w październiku studenci będą mogli rozpocząć naukę na zarządzaniu i inżynierii produkcji.

Rekrutacja na studia na największej bydgoskiej uczelni rozpoczyna się 10 czerwca. Uczelnia już wcześniej zaprezentowała nowe kierunki takie jak badanie i projektowanie gier, dietetyka, materiały zastosowań medycznych, skandynawistyka i sinologia. Teraz kandydaci do tej listy mogą dopisać kolejny kierunek inżynierski – zarządzanie i inżynieria produkcji. Łączy on w sobie dwa obszary – nauki techniczne oraz ekonomiczne. Kierunek będzie realizowany przez Wydział Mechatroniki oraz Wydział Prawa i Ekonomii UKW.

- Łączenie różnych obszarów jest pozytywnie oceniane przez studentów, dlatego przygotowaliśmy taki kierunek. Jest on nastawiony na wiedzę z zakresu inżynierii produkcyjnych, ale także zarządzania i ekonomii, co ma przygotować studentów do prowadzenia własnej firmy lub pełnienia funkcji kierowniczych. W programie studiów nie brakuje elementów związanych ze sztuczną inteligencją, która jest dziś już obecna w tych obszarach – wyjaśnia Prodziekan Wydziału Mechatroniki, dr inż. Katarzyna Kazimierska-Drobny.

Po ukończeniu 3,5-letnich studiów absolwent będzie mógł pracować jako inżynier procesu lub jakości, planista produkcji, technolog, menedżer produktu lub projektu, kierownik produkcji, zarządzania jakością, utrzymania ruchu. Duże znaczenie będzie wybór bloku zajęć na III roku – CAD/CAM lub zarządzanie produkcją w systemach ERP.

Co ważne, kierunek został objęty dofinansowaniem z Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 na realizację projektu „Kierunki drogi dla gospodarki”. Dzięki temu studenci będą mogli wziąć udział w płatnych stażach, certyfikowanych szkoleniach, a także w dodatkowych zajęciach dydaktycznych.

Więcej informacji znajduje się na portalu rekrutacyjnym UKW.