Licealiści z Kartuz gośćmi Uniwersytetu

10 czerwca 2024 r. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego gościł licealistów z Kartuz. Uczniowie dwóch klas z oddziałami językowymi III Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach, w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. I Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte, przyjechali do kampusu głównego przy Chodkiewicza 30, aby zapoznać się z Wydziałem Językoznawstwa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Licealiści wraz z opiekunkami wzięli udział w konwersacjach w języku angielskim I roku lingwistyki angielsko-niemieckiej. Zajęcia prowadziła mgr Justyna Adamska z Zakładu Dydaktyki Wydziału Językoznawstwa UKW. Zintegrowana grupa studentów i uczniów pracowała w Auli Nova, dzięki czemu goście z Kartuz mogli też zobaczyć typowo akademickie miejsce. Konwersacje trwały 90 minut i były bardzo dynamiczne. Zaangażowały równo wszystkich obecnych i pokazały młodym ludziom próbkę „uczelnianego świata nauki”.

Kartuzianie mieli też okazję odpocząć i zwiedzić Ogród Botaniczny UKW. Specjalista naukowo-techniczny mgr Piotr Lipka, odpowiedzialny za kolekcje roślin i edukację przyrodniczą Botanika, oprowadził licealistów po Ogrodzie. Spacer trwał około godziny i prócz walorów relaksacyjnych, pokazał bogactwo przyrody zrewitalizowanego niedawno ogrodu.

Uczniowie zakończyli wizytę na UKW wspólnym zdjęciem na tle budynków kampusu głównego. Zmęczeni, ale pełni satysfakcji ruszyli w drogę powrotną do Kartuz.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego dziękuje za wizytę i czeka na przyszłych maturzystów z bogatą ofertą studiów I stopnia: licencjackich, inżynierskich oraz jednolitych magisterskich, na ponad 60 kierunkach. Szczegóły na: rekrutacja.ukw.edu.pl

Serdecznie zapraszamy szkoły średnie do udziału w podobnych, indywidualnie zorganizowanych, spotkaniach na naszej uczelni. 17 Wydziałów, 2 Instytuty, Biblioteka Główna, Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego, Ogród Botaniczny pozostaje do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych. Prosimy o kontakt z Działem Promocji i Komunikacji UKW: promocja@ukw.edu.pl

Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć w galerii.