Rafał Bruski, Monika Matowska, Jarosław Rokicki, Imisława Bugeja i Jacek Woźny przecinają wstegę przed wejściem do szkoły Rafał Bruski, Monika Matowska, Jarosław Rokicki, Imisława Bugeja i Jacek Woźny przecinają wstegę przed wejściem do szkoły

Szkoła ISOB oficjalnie otwarta. To edukacyjna perełka Bydgoszczy

Duma i satysfakcja z zakończonej inwestycji – te uczucia towarzyszyły gościom uroczystego otwarcia nowej siedziby International School of Bydgoszcz, prowadzonej przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Szkoła NATO funkcjonuje od tego semestru przy ul. Bośniackiej 3.

Przedstawiciele Joint Force Training Centre NATO, Ministerstwa Obrony Narodowej, władze samorządowe oraz UKW, a przede wszystkim - uczniowie i nauczyciele, uczestniczyli w otwarciu nowej siedziby szkoły dla dzieci oficerów NATO. W ISOB uczą się również młodzi Polacy, dla których język angielski nie jest przeszkodą w edukacji. Szkoła kilkukrotnie musiała zmieniać siedzibę w swojej 15-letniej historii, ale Bośniacka 3 stała się już docelowym adresem.

Możemy dziś świętować zwieńczenie pracy wielu osób i instytucji, które były zaangażowane w modernizację siedziby ISOB – mówił Rektor UKW, prof. dr hab. Jacek Woźny. – To placówka znana z wysokich standardów edukacyjnych i wsparcia uczniów z różnych kultur i krajów, która zyskuje nową przestrzeń, jeszcze lepiej służącą potrzebom i inspiracjom – dodał Rektor.

W szkole uczą się dzieci z 29 krajów. Obcokrajowcy zasilają również grono pedagogiczne. Radości z powodu zakończonej inwestycji nie kryła również dyrektor Szkoły, Imisława Bugeja. – Mamy taką perełkę w Bydgoszczy. Z 320 uczniów, połowa to obcokrajowcy. To jest duże wyzwanie, ale też szansa dla miasta – mówiła dyrektor.

W budynku przeprowadzono kompleksowy remont, wzmocniono stropy, dokonano termomodernizacji, wymieniono okna i zainstalowano panele fotowoltaiczne. Wybudowano również nową salę gimnastyczną. Ze względu na bezpieczeństwo uczniów, budynek wyposażono w nowoczesny system przeciwpożarowy, monitoring oraz elektroniczny system dostępu do sal. Przebudowa kosztowała około 33 mln zł. Szkoła jest finansowana ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

Fotorelacja z otwarcia