Zdrowa woda dostępna dla wszystkich. Ekologiczna inicjatywa na UKW

W obiektach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pojawiły się dystrybutory wody sieciowej wyposażone w wielostopniowe filtry, które zapewnią przez cały rok smaczną i zdrową wodę. Usługodawca zapewnia regularny serwis systemu filtracji, który spełnia wysokie standardy jakości.

Ta inicjatywa wpisuje się w ekologiczny trend, który stawia na redukcję odpadów i ochronę środowiska naturalnego. Wprowadzenie dystrybutorów wody sieciowej służy przeciwdziałaniu nadprodukcji szkodliwych tworzyw sztucznych, takich jak butelki PET. Butelki plastikowe, mimo że są poddawane recyklingowi, generują ogromne ilości odpadów i wymagają dużych nakładów energii podczas ich produkcji oraz recyklingu. Ponadto, ich dystrybucja wiąże się z emisją znacznych ilości dwutlenku węgla ze względu na konieczność transportu przy użyciu paliw kopalnych.

Filtrowana woda, zimna oraz ciepła, jest dostępna przez cały rok dla pracowników, studentów i innych osób przebywających w obiektach uniwersyteckich. Dzięki temu rozwiązaniu pracownicy nie muszą składać zapotrzebowania i oczekiwać na dostawy wody butelkowanej. Zamiast tego mogą korzystać z wody w dystrybutorach, co skraca czas oczekiwania, zwiększa wygodę i dostępność wody pitnej.

Zachęcamy do nawadniania organizmu szczególnie w upalne dni.

Dystrybutory znajdują się w obiektach UKW zlokalizowanych przy:

• Chodkiewicza 30 (bud. ABCD, E, F, G),
  • Kopernika 1,