Olimpiada wiedzy ekologicznej na UKW

Już po raz kolejny na UKW organizowana jest Olimpiada Wiedzy Ekologicznej, na uczelni przeprowadzane są eliminacje na etapie wojewódzkim. Zwycięzcy tego etapu będą reprezentować kujawsko-pomorskie w finale ogólnopolskim.

W etapie podstawowym w województwie kujawsko-pomorskim wzięło udział 101 jednostek ponadgimnazjalnych. W etapie podstawowym wzięło udział 2297 uczniów, z czego 141 osób uzyskało ponad 80% poprawnych odpowiedzi, Do etapu II zakwalifikowało się 113 osób ze 141, które przekroczyły wymagany próg powyżej 80% poprawnych odpowiedzi. Siedem osób, które zwyciężą w II etapie będą reprezentowały nasze województwo w finale ogólnokrajowym (czerwiec 2011). W etapie wojewódzkim OWE wezmą udział uczniowie reprezentujący 51 szkół ponadgimnazjalnych.

Cel Olimpiady pozostaje niezmienny od wielu lat, czyli kształtowanie świadomości ekologicznej oraz właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego, jak również rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i wyzwalanie aktywności młodego pokolenia do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. Młodzież startująca w Olimpiadzie to osoby ambitne, poszukujące wiedzy i dążące do coraz lepszego zapoznawania się z literaturą oraz przepisami obowiązującego prawa w zakresie ochrony środowiska.

Sponsorzy nagród:

• Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy