Bezpieczeństwo narodowe - nowy kierunek na UKW

Bezpieczeństwo narodowe to nowy kierunek, który nasz Uniwersytet uruchomi w roku akademickim 2011/2012.

Bezpieczeństwo narodowe to jeden z nowych kierunków w szkolnictwie wyższym. Jego studenci zapoznają się z różnorodną tematyką, m.in. z  problematyką bezpieczeństwa w sferze antyterrorystycznej i militarnej, uwarunkowań politycznych i ekonomicznych procesów zachodzących na świecie oraz zagrożeń ekologicznych. Głównym celem studiów jest przygotowanie studentów do pracy w zakresie zarządzania kryzysowego, które obejmuje zagadnienia zapobiegania (prewencji), zwalczania i likwidacji skutków najróżniejszych kryzysów, które dotknąć mogą państwo i społeczeństwo.

Absolwenci kierunku Bezpieczeństwo narodowe będą przygotowani do pracy w administracji rządowej i samorządowej, jak również w jednostkach gospodarczych, które mają obowiązek zatrudniać specjalistów ds. obronnych.

Studia Bezpieczeństwo narodowe uruchomione zostaną w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, a prowadził je będzie Instytut Nauk Politycznych.