Bydgoski Festiwal Nauki - zapisy trwają

To wielkie święto nauki przygotowane przez największe uczelnie w Bydgoszczy: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy i Wyższą Szkołę Gospodarki. W tych dniach na terenie campusów UKW, UTP oraz WSG odbędzie się szereg imprez: wykłady warsztaty, pokazy, koncerty. Bydgoski Festiwal Nauki to ponad 450 imprez.

Program został podzielony  na kilka ścieżek tematycznych, wykłady mają charakter otwarty, natomiast na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Zapisy ruszyły  od 9 maja na www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl (gdzie jest dostępny również program).

INAUGURACJA

25 maja (środa) od godz. 16.00 serdecznie zapraszamy do siedziby Telewizji Polskiej w Bydgoszczy (ul. Kujawska 7). W programie wiele atrakcji: koncerty, pokazy i mnóstwo niezapomnianych emocji! Poznamy Profesora Ciekawskiego, zobaczymy tresurę psów policyjnych oraz wspólnie z naukowcami przeprowadzimy nie jeden eksperyment…
Dodatkowo tego dnia Telewizja Polska otworzy swoje podwoje. Będzie można zobaczyć to, co na co dzień jest dla widzów niedostępne – studio telewizyjne!

WYKŁADY / WARSZTATY

Kolejne dni 26-28 maja to cykl bardzo ciekawych zajęć, każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku między innymi zapraszamy na: Mój sokole gromowładny... czyli warsztaty o ptakach drapieżnych i sowach Bydgoszczy; Piknik Nauk Ścisłych; Origami - składanie brył z papieru; Potęga brzmienia bębnów i innych instrumentów perkusyjnych; Od pomysłu do realizacji - projektowanie i budowa autonomicznych pojazdów wyścigowych; Jak pomagać dziecku z ADHD?; Konflikty w związku - skąd się biorą i co z nimi robić?  I wiele wiele innych.
Po raz pierwszy przygotowaliśmy program na sobotę. Zaproponowana tematyka imprez skierowana jest głównie do osób pracujących oraz do rodzin z dziećmi. Chcemy zaprosić do udziału w naszych imprezach całe rodziny, dlatego w programie znajdują się takie propozycje jak: Wpadła gruszka do fartuszka - inspirując rodzica maluszka...; Zimno, zimniej, najzimniej...czyli bliskie spotkanie z ciekłym azotem; Przez bajki do angielskiego; Wybrane zagadnienia psychologii prokreacji - przeżywanie ciąży i rodzicielstwa przez kobiety i mężczyzn; Bob budowniczy i jego maszyny;  Lot w kosmos, czyli rozwijanie zdolności twórczych dzieci;  Warsztaty z językiem angielskim dla dzieci w wieku 3-4 lata.

DZIEŃ NIEMIECKI

Rok 2011 jest rokiem wielu jubileuszy związanych z naszym zachodnim sąsiadem. W ramach obchodów zostaną zorganizowane koncerty oraz wykłady i warsztaty poświęcone kulturze, historii Niemiec. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wyglądała: Ucieczka do lepszego świata, czyli jak pokonywano mur berliński, usłyszeć o Ludziach z tabliczek - relacje świadków zatrudnionych w czasie II wojny światowej w DAG Fabrik Bromberg przyjdź koniecznie!

KONCERTY

Zapraszamy na plenerowy koncert, który odbędzie się 27 maja (piątek) od godz. 16.00 na Wyspie Młyńskiej.

W programie:
Koncert Orkiestry Bundeswehry – Wehrbereichsmusikkorps
Koncert przebojów niemieckich w wykonaniu zespołów studenckich
Stoisko Deutsch-Wagen-Tour - nauka  języka niemieckiego na wesoło
Pokaz Szalonego Naukowca
Animacje dla dzieci (przy placu zabaw)
Stoiska namiotowe UKW, UTP, WSG – liczne konkursy, doświadczenia, pokazy fizyczne
Mobilny Inkubator Przedsiębiorczości

Około godz. 19.30 zapraszamy na koncert gwiazdy.  Wspaniałą zabawę zapewni zespół LESZCZE
Na wszystkie imprezy organizowane w ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki wstęp wolny!!!

Złap bakcyla nauki! Sprawdź program i zapisz się na festiwal!

www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl