Drugie miejsce judoków UKW

13 maja w hali AZS uniwersytetu Mikołaja Kopernika odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w judo. W zawodach uczestniczyło 40 zawodników z uczelni naszego regionu (UMK, UKW , UTP i WSG). Z naszych zawodników  najlepiej wypadli Maciej Królikowski, który zwyciężył w kategorii do 81 kg, Łukasz Bielun zdobywca 2 miejsca w wadze do 73 kg oraz Eryk Safian w wadze do 90 kg. Dobre walki stoczył również Piotr Szefer (4 miejsce), ale do podium zabrakło doświadczenia.

Zespół poprowadził dr inż. Ryszard Pujszo. Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju wybrany został Maciej Królikowski (UKW), który wygrał wszystkie ze swoich 5 walk przed czasem. W punktacji zespołowej zwyciężył zespół UMK przed zespołami UKW i UTP.

Gratulujemy!