Działalność studentów kulturoznawstwa

Studenci kulturoznawstwa UKW działają w ramach Studenckiego Koła Podróży Literackiej pod opieką dra Gerarda Guźlaka. Realizują swoje rozległe, różnorodne pasje poznawcze, wkraczają w problematykę badań nad tradycją kulturową.

Młodzi kulturoznawcy odbyli wyprawę do Kotliny Kłodzkiej. Jej tematem była architektura drewniana i styl tyrolski w Międzygórzu (grudzień 2010 r.). Druga wyprawa SKPL z udziałem absolwentów UKW (byłych członków SKPL) dotyczyła dziejów kopalnictwa złota na ziemiach polskich (1-3 maj 2011 r.).
Studenci kulturoznawstwa brali też udział w Pierwszym Spotkaniu Indonezyjskim w Olsztynie i ośrodku księży werbistów w Pieniężnie (kwiecień 2010 r.), a następnie (14 kwietnia 2011 r.) w spotkaniu z udziałem ambasadora Indonezji zorganizowanym przez Katedrę Etnologii i Antropologii UMK w Toruniu.

Wraz z ośrodkiem Alliance Française przygotowali też (19 kwietnia 2011 r.) wieczór z poetką z Brukseli - Grażyną Wojcieszko (w związku z tomem: „Rzeźnie brukselskie”).
Studenci kulturoznawstwa uczestniczą w spotkaniach organizowanych przez Zakład Teorii Literatury i Wiedzy o Sztuce, w ramach programu badań antropologicznych dotyczących literatury i sztuki. Wzięli udział w wykładzie „Epos sanocki Janusza Szubera” i dyskusji z prof. dr hab. Andrzejem Sulikowskim z Katedry Teorii i Antropologii Literatury Uniwersytetu Szczecińskiego (marzec 2011 r.).