Trwa Bydgoski Festiwal Nauki! Dziś Dzień Niemiecki.

Nie może Cię zabraknąć, przyjdź i wykorzystaj niepowtarzalną szansę na uczestnictwo w niezwykłych wydarzeniach, poszerzeniu swojej wiedzy i świetną zabawę.

Bydgoski Festiwal Nauki to wielkie święto nauki przygotowane przez największe uczelnie w Bydgoszczy: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy i Wyższą Szkołę Gospodarki. W tych dniach na terenie campusów UKW, UTP oraz WSG odbędzie się szereg imprez: wykłady warsztaty, pokazy, koncerty. Bydgoski Festiwal Nauki to ponad 450 imprez.

WYKŁADY / WARSZTATY

26-28 maja to cykl bardzo ciekawych zajęć, każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku między innymi zapraszamy na: Mój sokole gromowładny... czyli warsztaty o ptakach drapieżnych i sowach Bydgoszczy; Piknik Nauk Ścisłych; Origami - składanie brył z papieru; Potęga brzmienia bębnów i innych instrumentów perkusyjnych; Od pomysłu do realizacji - projektowanie i budowa autonomicznych pojazdów wyścigowych; Jak pomagać dziecku z ADHD?; Konflikty w związku - skąd się biorą i co z nimi robić?  I wiele wiele innych.
Po raz pierwszy przygotowaliśmy program na sobotę. Zaproponowana tematyka imprez skierowana jest głównie do osób pracujących oraz do rodzin z dziećmi. Chcemy zaprosić do udziału w naszych imprezach całe rodziny, dlatego w programie znajdują się takie propozycje jak: Wpadła gruszka do fartuszka - inspirując rodzica maluszka...; Zimno, zimniej, najzimniej...czyli bliskie spotkanie z ciekłym azotem; Przez bajki do angielskiego; Wybrane zagadnienia psychologii prokreacji - przeżywanie ciąży i rodzicielstwa przez kobiety i mężczyzn; Bob budowniczy i jego maszyny;  Lot w kosmos, czyli rozwijanie zdolności twórczych dzieci;  Warsztaty z językiem angielskim dla dzieci w wieku 3-4 lata.

DZIEŃ NIEMIECKI

Rok 2011 jest rokiem wielu jubileuszy związanych z naszym zachodnim sąsiadem. W ramach obchodów zostaną zorganizowane koncerty oraz wykłady i warsztaty poświęcone kulturze, historii Niemiec. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wyglądała: Ucieczka do lepszego świata, czyli jak pokonywano mur berliński, usłyszeć o Ludziach z tabliczek - relacje świadków zatrudnionych w czasie II wojny światowej w DAG Fabrik Bromberg przyjdź koniecznie!

KONCERTY

Zapraszamy na plenerowy koncert, który odbędzie się 27 maja (piątek) od godz. 16.00 na Wyspie Młyńskiej.

W programie:
Koncert Orkiestry Bundeswehry - Wehrbereichsmusikkorps
Koncert przebojów niemieckich w wykonaniu zespołów studenckich
Stoisko Deutsch-Wagen-Tour - nauka  języka niemieckiego na wesoło
Pokaz Szalonego Naukowca
Animacje dla dzieci (przy placu zabaw)
Stoiska namiotowe UKW, UTP, WSG - liczne konkursy, doświadczenia, pokazy fizyczne
Mobilny Inkubator Przedsiębiorczości

Około godz. 19.30 zapraszamy na koncert gwiazdy.  Wspaniałą zabawę zapewni zespół LESZCZE
Na wszystkie imprezy organizowane w ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki wstęp wolny!!!

Złap bakcyla nauki! Sprawdź program i zapisz się na festiwal!

www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl