Alicja Bania laureatką regionalną „Studenckiego Nobla 2011

Alicja Bania laureatką regionalną „Studenckiego Nobla 2011"

31 maja 2011 odbyła się w Urzędzie Miasta Bydgoszczy Regionalna Gala Konkursu "Studencki Nobel 2011".

Drugą nagrodę zdobyła Alicja Bania studentka V roku edukacji obronnej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. W ubiegłym roku również Alicja reprezentowała naszą uczelnię, zdobywając drugie miejsce.

Alicja na swoim koncie ma nie tylko wysoką średnią ocen, lecz także aktywną działalność w kole naukowym i wolontariat. Marzy o doktoracie z pedagogiki społecznej. Alicja należy do sekcji kultury fizycznej koła naukowego „WyKoNa", pisze artykuły o tematyce zdrowotnej i prowadzi badania na temat wydolności płuc. Jest wolontariuszką akcji „Szlachetna Paczka" i uczy dzieci gry na gitarze i języka niemieckiego. Alicja uwielbia uprawiać sporty wodne.

"Studencki Nobel 2010" to ogólnopolski konkurs, który ma na celu wyłonienie najlepszego studenta w całej Polsce, organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Jego celem jest promowanie wszechstronnych żaków, wyróżniających się ponadprzeciętną wiedzą, działalnością naukową i społeczną. W konkursie nagrodzono studentów aktywnych, z pasją, pewnych swoich możliwości i umiejętności. Pierwszy etap odbywa się na etapie wojewódzkim, później ogólnopolskim. Ten pierwszy został już rozstrzygnięty.

Serdecznie gratulujemy.