Mistrzostwa UKW w badmintonie kobiet

3 czerwca odbyły się deblowe gry finałowe w badmintonie kobiet w ramach Mistrzostw naszej Uczelni.

Rozgrywki eliminacyjne toczyły się od początku kwietnia, do udziału w turnieju zgłosiło się ponad 35 zespołów deblowych ze wszystkich kierunków.

Zwyciężyły reprezentantki kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna: Anna Daroń i Partycja Bylewska, które po dramatycznym meczu pokonały debel Diana Maruszewska i Joanna Hippler z kierunku Opieka i Wychowanie. Brązowe medale zdobyły ex-aequo: Małgorzata Lisowska i Beata Wojnowiak z Filologii Germańskiej oraz Marta Gotowicz i Hanna Warzocha z Edukacji Obronnej.

Zwycięskie deble otrzymały medale i upominki rzeczowe z rąk gościa honorowego Sławomira Dąbrowskiego, sekretarza generalnego Kujawsko-Pomorskiego Związku Koszykówki w Bydgoszczy.

Na finał Mistrzostw przybyło wielu kibiców, którzy wspierali wszystkie zawodniczki. Galę sportową prowadzili zawodnicy sekcji kultury fizycznej koła naukowego WyKoNa Agnieszka Kuźmińska i Eryk Safian, a sędziował trener judo dr Ryszard Pujszo.

Serdecznie gratulujemy!