Letnie Warsztaty Filmowe w Ostromecku, Zbrodnia w Pałacu

Miejski Ośrodek Kultury w Bydgoszczy oraz Zespół Pałacowo - Parkowy w Ostromecku serdecznie zapraszają wszystkich miłośników filmu, którzy chcieliby spróbować swoich

sił "po drugiej stronie kamery", na warsztaty filmowe w Ostromecku w dniach 11- 15 lipca 2011. Warsztaty, zatytułowane Zbrodnia w Pałacu, to autorski pomysł Marcina Sautera i Macieja Cuske realizowany z myślą o młodzieży od 17. roku życia. Przez 5 dni, pod okiem profesjonalnych reżyserów i operatorów, każdy z uczestników realizować będzie własny film kryminalny w malowniczym Parku Krajobrazowym Zespołu Pałacowo - Parkowego i wnętrzach Pałacu Nowego.

Warsztaty będą miały charakter zabawy połączonej z nauką filmowego rzemiosła. Celem

przedsięwzięcia jest stworzenie, a także zaprezentowanie publiczności (podczas rozmaitych imprez kulturalnych w Bydgoszczy i Ostromecku) krótkich filmów kryminalnych, których autorami będą wszyscy uczestnicy warsztatów.

Regulamin:

a.. Chętni do wzięcia udziału w warsztatach powinni przysłać, do 20 czerwca br. na adres bkf@mok.bydgoszcz.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (również możliwy kontakt pod numerem telefonu 883 366 097), krótki scenariusz filmu kryminalnego (do 3 stron w formacie doc), którego akcja będzie rozgrywać się w Zespole Pałacowo - Parkowym i okolicznych terenach.

b.. Projekt adresowany jest to młodzieży uczniów i studentów od 17 roku życia. Nie

jest wymagane doświadczenie filmowe.

c.. Autorzy 15 najlepszych scenariuszy zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach. Na podstawie kilku najciekawszych scenariuszy zostaną zrealizowane krótkie filmy.

d.. Dla autorów 5 najlepszych scenariuszy udział w warsztatach jest bezpłatny. Dla pozostałych uczestników koszt wynosi 200 zł brutto.

e.. Organizator zapewnia wyżywienie i nocleg w pięknym, zabytkowym Pałacu Nowym w

Ostromecku.

f.. Autorzy wybranych prac zostaną poinformowani o wynikach do dnia 27.06.2011 roku.

g.. Warsztaty prowadzić będą: Leszek Dawid, Michał Marczak, Łukasz Gutt, Maciej

Cuske, Marcin Sauter.

h.. Organizatorem warsztatów jest Miejski Ośrodek Kultury w Bydgoszczy, z siedzibą

przy ul. Batorego 1/3, o numerze identyfikacyjnym REGON: 090221337 i numerze NIP:

554-031-53-65, wpisanym do rejestru instytucji kultury miasta Bydgoszczy pod poz.

nr 7.