Festiwal Jacka Kaczmarskiego zakończony

W dniach 11-12 czerwca 2011 już po raz szósty Uniwersytet Kazimierza Wielkiego gościł w swoich murach wyjątkowe wydarzenie kulturalne - Festiwal piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije". Jako gwiazdy Festiwalu wystąpili  laureaci z lat ubiegłych i artyści z krakowskiej „Piwnicy Pod Baranami".

Miło nam poinformować, że po wysłuchaniu wszystkich wykonawców biorących udział w Konkursie wyłoniono zwycięzców. Jury obradujące w składzie: przewodniczący Maciej Różycki oraz Ewa Matuszak, Natalia Czapiewska, Ewa Dąbrowska, Adam Wachowicz, Stefan Brzozowski przyznało nagrody w kategoriach:

Soliści:

• Agata Gajkowska (1.800zł)
  • Kacper Gontar (1.800zł)
  • Tomasz Cofta (wyróżnienie)

Zespoły:

• Kto Cię wie (1.800zł)

Pojedynek z Mistrzem:

• Adam Mortas z zespołem Encore (1.800zł)
  • Łukasz Jędrys (1.800zł)

Nagrodę specjalną ufundowaną przez SKOK Stefczyka otrzymał Tomasz Cofta, Kacper Gontar, Kto Cię wie. Sesję nagraniową ufundowaną przez Komitet Zakładowy "Solidarność" Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego otrzymała Agata Gajkowska.

Dwie nagrody ufundowane przez dyrektora I LO w Bydgoszczy Jarosława Durszewicza otrzymali Adam Mortas z zespołem Encore i Łukasz Jędrys.

Nagrodę specjalną (1.000zł) ufundowaną przez JM Rektora UKW w Bydgoszczy otrzymał Adam Mortas z zespołem Encore.