Nasi studenci na Drużynowych Mistrzostwach Europy

Nasi studenci startowali w rozegranych ostatnio Drużynowych Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce. Odbywały się w Sztokholmie na Stadionie Olimpijskim w dniach 18-19 czerwca. W reprezentacji Polski wystąpiło 2 studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy: Marika Popowicz i Dariusz Kuć.

Marika Popowicz - studentka I roku dziennikarstwa w biegu na 200 m z czasem 24,03 sekundy zajęła VIII miejsce.  Biegła także w sztafecie 4x100m wraz z Martą Jeschke, Anną Kiełbasińską i Eweliną Ptak, panie zajęły VII miejsce z czasem 43,77 sekundy.

Student I roku wychowania fizycznego Dariusz Kuć w biegu na 100m zajął IV miejsce z czasem 10,24 sekundy. Również IV miejsce zajął w biegu 4x100m, startując razem z Kamilem Kryńskim, Olafem Paruzelem i Robertem Kubaczykiem z wynikiem 39,09 sekundy.

Drużynowe Mistrzostwa odbywają się w 4 miastach. Reprezentacje narodowe rywalizują w superlidze, I lidze, II lidzie oraz III lidze. Organizatorem superligi drużynowych mistrzostw Europy był Sztokholm. W imprezie startowało 12 najlepszych lekkoatletycznych drużyn z Europy: Białoruś, Czechy, Francja, Hiszpania, Niemcy, Polska, Portugalia, Rosja, Szwecja, Ukraina, Wielka Brytania i Włochy. Polska ostatecznie uplasowała się na VI miejscu.

Gratulujemy!