Interdyscyplinarne Studia Doktoranckie Matematyczno-Przyrodnicze na UMK

W ramach projektu pn. "Wzmocnienie potencjału dydaktycznego UMK w Toruniu w dziedzinach matematyczno-przyrodniczych" cztery wydziały uniwersytetu: Biologii i Nauk o Ziemi, Chemii, Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz Matematyki i Informatyki podjęły się wspólnej misji utworzenia unikatowych interdyscyplinarnych studiów doktoranckich.

Utworzenie Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich Matematyczno-Przyrodniczych (ISDM-P) jest ogromną szansą na powstanie nowej, bardzo obiecującej formy kształcenia młodych i ambitnych badaczy. Celem ISDM-P jest promowanie interdyscyplinarnego podejścia w badaniach matematyczno-przyrodniczych oraz umożliwienie wysokiego poziomu kształcenia doktorantów dzięki wykorzystaniu potencjału naukowego wydziałów naszego uniwersytetu.

Utworzenie ISDM-P stwarza nowe możliwości kształcenia młodych naukowców, a ich celem jest promowanie interdyscyplinarnego podejścia w badaniach matematyczno-przyrodniczych oraz umożliwienie wysokiego poziomu kształcenia doktorantów. Aplikując o przyjęcie na ISDM-P kandydat wskazuje projekt, który chciałby realizować. Każdy uczestnik będzie pod opieką dwóch samodzielnych naukowców reprezentujących różne dziedziny nauki związane z realizowanym projektem badawczym przez cały okres studiów. Dla doktorantów przewidziane zostało stypendium w wysokości co najmniej 2500 zł.

Termin rejestracji w systemie IRK i złożenia dokumentów: 27 czerwca 2011

Więcej szczegółów na stronie http://projekt-wzrost.umk.pl/isdm-p/