Szkolenie - bioróżnorodność

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w lipcu br. rozpoczyna nabór wniosków na konkurs w ramach RPO WK-P Działanie 2.6 Ochrona i promocja zasobów przyrodniczych. W ramach tego konkursu beneficjenci będą mogli otrzymać dofinansowanie na realizację projektów obejmujących m.in. ochronę różnorodności biologicznej, ochronę siedlisk, udrożnianie korytarzy ekologicznych czy działania z zakresu edukacji ekologicznej. Do rozdysponowania jest ponad 4 700 000 euro.

W związku z tym 27 czerwca 2011 r. odbędzie się szkolenie dla potencjalnych beneficjentów Działania 2.6.  Poprowadzi je dr Krzysztof Kasprzyk, przyrodnik i wieloletni praktyk w zakresie realizacji projektów wspieranych z UE. Motywem przewodnim szkolenia będzie ochrona bioróżnorodności. Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in.:

1. Podstawowe zagadnienia z zakresu bioróżnorodności;
  2. Bioróżnorodność jako czynnik wspierający realizację projektów infrastrukturalnych;
  3. Wpływ bioróżnorodności na atrakcyjność turystyczną gminy i życie mieszkańców;
  4. Wykorzystanie bioróżnorodności do osiągnięcia celów rozwoju gminy;
  5. Przykłady projektów na rzecz ochrony bioróżnorodności w kontekście planowanego uruchomienia środków z RPO WK-P Działanie 2.6 Ochrona i promocja zasobów przyrodniczych;
  6. Rola władz lokalnych w podejmowaniu działań na rzecz ochrony różnorodności biologicznej;
  7. Ochrona bioróżnorodności szansą na budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Poza wspomnianymi zagadnieniami, krótko omówione zostaną kwestie formalne związane z przygotowaniem wniosku o dofinansowanie w ramach w/w konkursu.

Szkolenie odbędzie się 27 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, Plac Teatralny 2, w Sali Patio (pierwsze piętro) o godz. 11:00.

Osoby zainteresowany prosimy o przesłanie zgłoszenia na szkolenie do 24 czerwca br. na adres bio@kujawsko-pomorskie.pl. Liczba miejsc ograniczona. Dodatkowych informacji o szkoleniu udziela Adam Rusinek z Biura Pomocy Technicznej RPO, pod nr tel. 56 656 10 78.

Mamy nadzieję, iż poruszane zagadnienia staną się dla Państwa inspiracją do podejmowania działań na rzecz ochrony różnorodności biologicznej naszego regionu.