Bydgoskie Forum Kultury

Misja uniwersytetów niewiele zmieniła się od czasu ich założenia. Uniwersytety były, są i powinny pozostać głównymi ośrodkami myśli naukowej i ośrodkami kształcenia ludzi wszechstronnych. Coraz częściej mówi się także o obecności Uniwersytetu w życiu Miasta i jego kulturze.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego wychodząc naprzeciw tym potrzebom przygotowuje się do współpracy przy organizowaniu pierwszego Bydgoskiego Kongresu kultury, któremu towarzyszyć będą liczne środowiskowe i medialne dyskusje. Bydgoski Kongres Kultury planuje w ramach swoich obrad „Podstolik uniwersytecki”, w którym nie może zabraknąć aktywnej reprezentacji Społeczności UKW.

Inicjatywa Kongresu, planowanego na 28-30 września, ma charakter społeczny i realizowana jest przez grono aktywnych osób – wolontariuszy skupionych wokół Bydgoskiego Forum Kultury. Dlatego zwracam się do Państwa, zwłaszcza pracowników Instytutów, Katedr i Zakładów merytorycznie związanych z problematyką kultury, ale także wszystkich innych, dla których kulturotwórcza rola Uniwersytetu jest istotną dewizą ich pracy, o włączenie się w prace Kongresu oraz przygotowanie „Podstolika Uniwersyteckiego”.

Szczegółowy i ostateczny program Kongresu zostanie sformułowany najprawdopodobniej na początku września.

Osoby zainteresowane Kongresem, a także przygotowaniem prac „Podstolika Uniwersyteckiego” proszone są o zgłoszenie na adres e-mail: pror@ukw.edu.pl w terminie do 30 sierpnia.