Salon Maturzystów na UKW

Droga  Maturzystko, drogi Maturzysto!

Rok szkolny rozpoczął się na dobre, zastanawiasz się jak będzie wyglądała matura w tym roku? Z których przedmiotów ją zdawać, na jakim poziomie, by dostać się na wymarzony kierunek studiów? A może zastanawiasz się jeszcze co studiować??? Odpowiedzi na te i inne nurtujące cię pytania znajdziesz podczas Bydgoskiego Salonu Maturzystów już 12 września.

Odbędzie się na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w gmachu Copernicanum, ul. Kopernika 1, (przy Filharmonii Pomorskiej) w godzinach 9.30-14.00.

Salon to świetna okazja, by dowiedzieć się wszystkiego o zasadach rekrutacji na rok 2012/2013, to także możliwość spotkania  ze specjalistami z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i zdobycia rzetelnych informacji o egzaminie maturalnym, będącym przepustką do studiowania. W programie prezentacja o maturze z matematyki, j. polskiego, j. angielskiego.

W czasie tegorocznej edycji Ministerstwo Obrony Narodowej promuje służbę przygotowawczą, którą można odbyć w czasie studiów oraz służbę w Narodowych Siłach Rezerwowych. Zaprasza wszystkich młodych ludzi na stoiska i spotkania: Co zyskasz dzięki wojskowej służbie przygotowawczej w czasie studiów.

Dowiecie się także najważniejszych informacji o studiach i studiowaniu w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym oraz Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Bydgoski Salon Maturzystów jest organizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

12 września (poniedziałek), Copernicanum, UKW

Spotkania dla maturzystów i nauczycieli:

• godz. 09.30 - 11.00, Sala Koncertowa Copernicanum: Uroczysta inauguracja Bydgoskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2011, Wszystko o maturze 2012 - Prowadzący: Perspektywy, Irena Łaguna, dyrektor OKE w Gdańsku
  • godz. 10.00 - 11.00, Aula VI LO im. Śniadeckich: Matura 2012 z języka polskiego - Prowadzący: Andrzej Spilkowski, ekspert OKE w Gdańsku
  • godz. 11.00 - 12.00, Aula VI LO im. Śniadeckich: Matura 2012 z języka angielskiego - Prowadzący: Danuta Gumowska, ekspert OKE w Gdańsku
  • godz. 11.00 - 12.00, Sala Koncertowa Copernicanum: Matura 2012 z matematyki - Prowadzący: Maria Pająk-Majewska, ekspert OKE w Gdańsku
  • godz. 12.00 - 13.00, Sala Koncertowa Copernicanum: Wszystko o maturze 2012 - Prowadzący: Perspektywy, Irena Łaguna, dyrektor OKE w Gdańsku
  • godz. 12.00 - 13.00, Sala Seminaryjna Copernicanum: Co zyskasz dzięki wojskowej służbie przygotowawczej w czasie studiów - Prowadzący: MON
  • godz. 13.00 - 14.00, Sala Koncertowa Copernicanum: Matura 2012 z języka polskiego - Prowadzący: Andrzej Spilkowski, ekspert OKE w Gdańsku
  • godz. 13.00 - 14.00, Aula VI LO im. Śniadeckich: Matura 2012 z matematyki - Prowadzący: Maria Pająk-Majewska, ekspert OKE w Gdańsku