Sukces reprezentantów UKW na 7. Akademickich Mistrzostwach Europy w Wioślarstwie

Sukcesy wioślarzy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Moskwie

W minionym tygodniu nasi wioślarze reprezentowali Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na dwóch ważnych, międzynarodowych akademickich regatach wioślarskich.

W dniach 31.08.-02.09.2011 na olimpijskim torze wioślarskim w Moskwie Kryłatskoje odbyły się 7. Akademickie Mistrzowie Europy w Wioślarstwie, podczas których nasi studenci zdobyli dwa brązowe medale. Były to: czwórka bez sternika mężczyzn (Filip Śniadecki, Michał Kwiatoń, Michał Chrustowski  i Mateusz Rekowski) oraz czwórka bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej (Marcin Szatkowski, Dawid Kalinowski, Adam Mrotek i Sebastian Krajewski).

W dzień po mistrzostwach (03.09.2011), na rzece Moskwa na dystansie 7,5 kilometra nasza reprezentacyjna wioślarska ósemka startowa w Międzynarodowych Regatach Ósemek Akademickich „Golden Boat", w którym wystartowało 10 osad m.in. z Uniwersytetów w Otago (Nowa Zelandia), Cambridge i Nothingham (Wielka Brytania), Aachen (Niemcy), Estonii, Pavia (Włochy), St. Petersburga.

Po bardzo emocjonującej walce ósemka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego wywalczyła 4 miejsce za osadami uniwersytetów Otago, Estonii i Aachen a przed m.in. WSG Bydgoszcz, dotychczasowym trzykrotnym zwycięzcą tych regat Pavią, czy aktualnymi Akademickimi Mistrzami Europy - ósemką z St. Petersburga. Nasza ósemka startowała w składzie:  Filip Śniadecki, Mateusz Rekowski, Michał Chrustowski, Michał Kwiatoń, Tomasz Nowak, Sebastian Krajewski, Adam Mrotek, Dawid Kalinowski i sternik Rafał Woźniak.

Znakomita większość naszych wioślarzy-studentów na co dzień trenuje w Regionalnym Towarzystwie Wioślarskim LOTO BYDGOSTIA WSG BP w Bydgoszczy. Tylko Dawid Kalinowski jest członkiem Bydgoskiego Towarzystwa Wioślarskiego a Michał  Chrustowski AZS AWF Gorzów Wlkp. Trenerem naszych wioślarzy jest Lech Olszewski. Gratulujemy!

Zdjęcia z mistrzostw można obejrzeć tutaj