Nowa książka: Sportowcy wyczynowi UKW

„Sportowcy Wyczynowi Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego" pod takim właśnie tytułem ukazała się nakładem uczelnianego wydawnictwa nowa książka. Publikacja zawiera ponad 40 biogramów najwybitniejszych sportowców związanych z naszą Uczelnią od momentu jej powstania do dnia dzisiejszego. Nasi sportowcy prezentowani są na tle historii całej dyscypliny sportowej,  którą reprezentują w ujęciu ogólnopolskim i regionalnym.

Autorem książki jest pracownik naszego Uniwersytetu dr inż. Ryszard Pujszo w przeszłości wielokrotny  reprezentant Polski w judo, medalista Mistrzostw Polski i Europy reprezentant Polski również na Mistrzostwach Świata.

Autor - z wykształcenia inżynier chemik, poświęcił się dla idei kultury fizycznej i prowadzi studencką  sekcję judo naszego Uniwersytetu.