Zapraszamy na Wielką Wioślarską

Zapraszamy na jubileuszową 20. edycję regat: Wielka Wioślarska o Puchar Brdy, już w najbliższą sobotę 24 września.

Wyścig odbywa się na 8,5 kilometrowym odcinku od Łęgnowa po Rybi Rynek w centrum miasta. Jest to dystans dość nietypowy, dużo dłuższy niż w zwykłych regatach. Nagrodą dla zwycięzców są okazałe kryształowe puchary. Kryształy te, to nagroda wieczysta, na wzór trofeów z królewskich regat w Henley.

Dużo emocji czeka nas podczas biegu akademickiego, w którym zmierzą się osady z Oxford i Cambridge oraz osady z Bydgoszczy: reprezentacja Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Wyższej Szkoły Gospodarki. Po raz drugi rywalizować będą najlepsi kajakarze: B. Mikołajczyk - wicemistrzyni olimpijska, M. Krukowska - wicemistrzyni świata oraz P. Siemionowski - mistrz świata i M. Twardowski - mistrz świata.

W regatach uczestniczą wioślarze z pięciu krajów (Polska, Wielka Brytania, Litwa, Niemcy, Mołdawia).

Program regat:

10:30 - Eliminacyjne wyścigi ósemek akademickich. Osady starują co 2 minuty przy przystani LOTTO-Bydgostia-WSG-Bank Pocztowy.
12:00 - Wyścig ósemek juniorów o nagrodę Totalizatora Sportowego - Memoriał Zbigniewa Urbanyi,
Start w Łęgnowie; osady starują co 2 minuty, meta Rybi Rynek około 12:30

Otwarcie regat

13:45 - Wyścig ósemek weteranów - osady startują co 2 minuty przy przystani LOTTO-Bydgostia-WSG-Bank Pocztowy

14:05- 14:25 - Finałowe wyścigi wioślarskie czwórek ze sterniczką juniorek,
14:25 - Wyścig pościgowy ósemek akademickich o V-VI miejsce, start dwóch osad w odstępie 20 sekund.

14:30 - Pierwszy wyścig pościgowy ósemek akademickich o III-IV miejsce, start dwóch osad w odstępie 20 sekund.

14:35 - Pierwszy finałowy wyścig pościgowy ósemek akademickich o Puchar Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, start dwóch osad w odstępie 20 sekund.
Start - przystań LOTTO-Bydgostia-WSG-Bank Pocztowy
meta Rybi Rynek około 14:40

14:55 - 15:20 - Wyścigi kajakowe,

15:00 - 16:00 - Konkursy na ergometrach wioślarskich dla publiczności,

15:10 - Wyścig główny ósemek seniorów o Puchar Wieczysty Rady Miasta Bydgoszczy
i nagrodę Totalizatora Sportowego oraz Expressu Bydgoskiego
Start w Łęgnowie; osady starują co 2 minuty, meta Rybi Rynek, pierwsza osada około 15:40

15:25 - wręczenie medali w rywalizacji ósemek juniorów i sprintów wioślarskich,

16:00 - 16:25 - Wyścigi kajakowe,

16:30 - Drugi wyścig pościgowy ósemek akademickich o III-IV miejsce, start dwóch osad w odstępie 20 sekund
(w odwrotnej kolejności, jak w wyścigu pierwszym)

16:35 - Drugi finałowy wyścig pościgowy ósemek akademickich o Puchar Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, start dwóch osad w odstępie 20 sekund (w odwrotnej kolejności, jak w wyścigu pierwszym)
Start - przystań LOTTO-Bydgostia-WSG-Bank Pocztowy;
meta Rybi Rynek około 16:40

16:40 - Wyścig ósemek o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy
Uniwersytet Oxford - Uniwersytet Cambridge
Start w okolicy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego; meta Rybi Rynek około 16.45

16:55 - Konkursy dla publiczności wiedzy o sporcie,

17:00 - Konkurs na ergometrach wioślarskich dla VIP-ów,

17:10 - wręczenie medali w rywalizacji za wyścigi kajakowe,

17:15 - Wręczenie medali i nagród w rywalizacji: za konkursy na ergometrach wioślarskich, wyścig główny ósemek seniorów, wyścig akademicki, wyścig Uniwersytet Oxford - Uniwersytet Cambridge,

17:45 - Występ zespołu Shamrock

Zapraszamy wszystkich kibiców na Rybi Rynek, mnóstwo emocji sportowych i nie tylko!

więcej na stronie