Koncert Kenny'ego Balla

2 października 2011 r. odbył się na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy koncert znakomitego trębacza Kenny Balla.

Kenny Ball na początku kariery współpracował m.in. z Terrym Lighfootem, Alem Fairweatherem i Erikiem Dealaney. Później założył własny zespół pn. Jazzmen. W 1968 roku towarzyszył Louisowi Armstrongowi podczas jego ostatniej europejskiej trasy koncertowej. W 1981 dał koncert na przyjęciu weselnym księżnej Diany i księcia Karola. Najbardziej znane utwory artysty to „Midnight in Moscow", „Samantha", „March of the Siamese Children", „Sukiyaki".

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego będąc ośrodkiem twórczej myśli naukowej bierze udział w budowaniu nowoczesnego społeczeństwa silnego wiedzą, tradycją i kulturą. Wypełniając misję kształcenia elit oraz prowadzenia wielokulturowych badań naukowych służy rozwojowi i przenikaniu się kultur a także rozpowszechnianiu piękna w różnych jego przejawach.

Dlatego w ramach inauguracji roku akademickiego 2011/2012 UKW podjął uwieńczone sukcesem starania, by dla społeczności uniwersyteckiej i mieszkańców Bydgoszczy wystąpił z koncertem światowej sławy trębacz Kenny Ball - legenda jazzu tradycyjnego.

Poniżej spot patronacki TVP Bydgoszcz

www.tvp.pl/bydgoszcz