Już dziś debata o kulturze akademickiej

W dniach 28 - 30 września w naszym mieście odbędzie się Bydgoski Kongres Kultury. Jego głównym celem jest wytyczenie kierunków rozwoju bydgoskiej kultury na najbliższe lata. Udział w pracach BKK wezmą pracownicy naszego Uniwersytetu. Nasi przedstawiciele wezmą też udział w Bydgoskim Rejsie Kultury - debacie o kulturze akademickiej na pokładzie statku „Słonecznik".

Udział w rejsie zapowiedzieli przedstawiciele Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego oraz największych bydgoskich instytucji kulturalnych, jak Filharmonia Pomorska, Opera Nova, Teatr Polski.

28 września zapraszamy całe środowisko akademickie naszej Uczelni na Uniwersytecką  Debatę o Kulturze. Chcielibyśmy, by wyszła ona z czterech zagadnień:

• Kondycja bydgoskiego ośrodka akademickiego - próba diagnoza,
  • UKW wobec hasła Bydgoskiego Kongresu Kultury: „kultura w budowie",
  • Środowisko uniwersyteckie na rzecz miasta i Bydgoskiego Kongresu Kultury,
  • Potencjał aktywności UKW w sferze kultury. Prezentacja realizowanych projektów i przedłożonych koncepcji.

Początek spotkania: godz. 12.00. Miejsce: Sala Senatu UKW, ul. Chodkiewicza 30.

Moderatorami dyskusji będą profesorowie:  Jacek Maciejewski, Aleksander Jankowski i

Bernard Mendlik.

W ramach Debaty w foyer Senatu obejrzeć będzie można wystawę fotografii "Moje miejsce znaczące w akademickiej przestrzeni", zorganizowaną przez Studenckie Koło Naukowe Młodych Pedagogów UKW.

Informacje o Bydgoskim Kongresie Kultur na stronie www.kulturawbudowie.pl