Wielka Wioślarska o Puchar Brdy zakończona

Już po raz 20. w minioną sobotę 24 września rozegrano wyścigi w ramach Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy. W najważniejszym dla nas wyścigu  pościgowym ósemek akademickich o Puchar Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego  zwyciężyła reprezentacja naszej uczelni!

W kategorii seniorów wygrała reprezentacja Polski udowadniając, że nie ma sobie równych. W bardzo emocjonującym wyścigu ósemek o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy między uniwersytetami Oxford i Cambridge lepsza okazała się ekipa z Oxfordu, podobnie jak w ubiegłym roku.

Zawody uatrakcyjniły sprinty kajakarskie z udziałem najlepszych polskich zawodników i zawodniczek. Wśród kajakarek najlepsza była Beata Mikołajczyk, a wśród kajakarzy po emocjonującej walce zwyciężył Piotr Siemionowski.